Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickou kartou

Vsem přeji hezký den,
už si nevim rady s moji novou grafickou kartou, jedna se o https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-590-armor-8g-oc-8gb-gddr5/276732/produkt.
Problém je vždy takový, že při hrani náročnějších her se hra kompletně zamrzne asi po 2min. hraní a pak spadne na plochu bez žádného error okénka.

Často mi bylo řečeno, že je to možná zdrojem, který nezvládá při větší zátěži grafiku zásobovat energii.
Grafiku jsem zkoušel i na tomto zdroji https://www.czc.cz/zalman-zm700-lx-700w/175462/produkt, kde se vsak problem take vyskytuje.

Grafiku jsem už zkoušel i dat na reklamaci a jelikož byla grafika pouzivana ani ne měsíc, tak ji vubec nic nebylo, ale na reklamačním mi reklamaci zamítli, protože jsem prý grafiku fyzicky poškodil, což je zcela absurdní, jelikož je zcela nova a funguje při montáži normalne, jen ty náročnější hry padají.

Moc prosím kohokoliv, kdo se vic vyzná v teto problematice, aby mi poradil co s tim, protože nechci, aby mi grafika za 5k ležela nečinně v krabici.

Diky moc předem za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Ovladačema to určitě není, zkoušel jsem kompletní instalaci nových ovladačů z továrního nastavení a bez změny, to samé systém, taky jsem asi 2x přeinstaloval celý systém, zda není chyba někde v systémů, ale také beze změny.
Systém jsem instaloval vždy osobně, nikdy jsem za celou dobu, co si skládám počítače takový problém neměl.

Grafiku jsem zkoušel i na jiném PC, který jsem taky skládal a instaloval, v tomto PC bylo před vyzkoušením mé grafické karty zabudovaná grafická karta https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-gddr5/212302/produkt, před vyzkoušením mé karty jeden PC tak jak má, ale po zabudování mé karty je problém stejný, jako je v mé PC sestavě.

Co se týče základní desky, využívám tuto: https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-gddr5/212302/produkt

Odpověď sice mám a vím, že je to grafika, ale co s tím tedka? Někdo mi říkal, že to může být právě zdrojem, protože prý tato grafika hodně žere a že pokud mám 700W zdroj ale třeba jen za 1500kč, tak že může být problém v tom, mě to sice přijde jako hloupost, ale jeden nikdy neví.
Co se týče teplot, tak při náročnějších hrách vyskočí teplota u grafiky na 60-70 stupňů, potom už hra zmrzne a vypne se na plochu... Zapomněl jsem podotknout, že se mi tohle stává pouze při hraní náročnějších her, ale na League of Legends jede všechno v pořádku bez problémů. Zkoušel jsem hry jako The Division 2, Assassins creed Unity, GTA 5 a nikdy nepomohlo ani snížení grafiky na minimum.

Jde o to, že to jiné PC má prakticky stejný stejný zdroj, takže mě nenapadá nic jiného, než jen to, že by to opravdu mohlo být tím zdrojem... Ale štve mě to, protože ted musím ještě dokoupit dražší zdroj kvůli grafice, která žere hodně a na reklamaci mi nic neřeknou, jenom tupé a rychlé "grafika byla nějak poškozena", protože si "rád ničím grafiku za 5 tisíc" :)
Zkusím ještě soukromého človíčka přes opravy, aby si na to podíval, až bude možnost, ale bohužel kvůli dnešní situaci musím čekat déle a déle, což mě taky nebaví, mít v krabici grafiku za 5 tisíc a nic s ni nedělat.

Nenapadá Vás ještě něco?

Podtaktování jsem myslím taky zkoušel, ale možná to zkusím ještě jednou, ale i tak, nechci mít grafiku podtaktovanou a tím pádem nevyužít jeji plnou podstatu a sílu, přeci jen jsem do toho dal nějaké peníze a chci, aby fungovala tak, jak by měla.
Zkusím prvně to někomu dát, pokud bude ta možnost a pokud ne, tak půjdu do toho lepšího zdroje.