Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravca počítača objavil - záhadný 100 GB disk.

Takže dnes som sa prihlásil na počítač z Windows 10 1903 a správa diskových zariadení objavil disk 100 GB. Čoje záhada lebo môj 1 TB disk je rozdelený len na dve časti C 96 GB a E 834 GB. A dnes objavil sa disk I 100 GB. Divné na tom je že disk sa chová ako ozajstný disk len kým ostatné dva disky majú sivú farbu v tak ikona tohto je tyrkysová.Včera tu tento 100 GB disk I ešte nebol. Stretol sa niekto z niečim takým?

Obsah oddielu NTFS jesto? Aké sú tam dáta, aj skryté, systémové, metadáta.

Odstráň oddiel, reštartuj PC. Ak bude hluchý, zlúč tento oddiel (merge) v Správe diskov Windows alebo pod MinitollsPartitionWizard.

škoda, mohol si v zložke: System Volume Information zistiť, vo co gou ak bola alokačná tabuľka pod NTFS.

Zrejme nejaký moutnutý oddiel službou W10, ešte som sa s tým nestretol, a to už s PC a Windows pracujem takmer necelé dva týždne, ale o to intenzívnejšie sa mu venujem.

Porad si myslim, ze to byl virtualni disk, akorat je zahada, proc tam byl a co ho vytvorilo. Tvrdis, ze jsi sam zadny program, ktery by za nej mohl byt odpovedny nemel spusteny. Pak asi zustava jen monzost nejake microsofti vyvhytavky pro aktualizace nebo chyby v ramci aktualizace anebo viru. Projel bych system radeji Eset online scannerem.

OneDrive máš vypnutý?

Hľadaj: Dr.Web live CD ISO
https://www.majorgeeks.com/files/details/dr_web_livecd_liveusb.html

vyrob bútovaciu flešku cestou Yumi ( stiahni si Yumi podľa GPT/Uefi alebo MBR/Legacy svojho bootsektora)
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Týmto sa kontroluje systém na škodnú, forenzne na rootkity, zavádzače, metadáta, moutnuté a zamknuté zložky a súbory v System Volume Information, hiberfile, swap, pagefile z dielne MS ako aj kľúče Registrov pri uspatom OS na disku.

Bežné AV toto live, z gr. prostredia Windows nedokážu, sú pozadu, dokonca aj Eset Sysrescue live ISO si neporadí s uzamknutými súbormi prípade, ak je v Správe Napájania Windows povolený fastboot (rýchly štart). Dr.Web ISO si poradí, kašle na nejaké moutnuté súbory alebo zamykačky z dielne MS, obíde ich, odblokuje.