Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt při spouštění Win10

Dobrý den,
mám DELL Precision M4500 na kterém už déle provozuji Win10 Pro.
Občas se při zapínání stane to že se mi objeví modrá smrt a chyba je nvlddmkm.sys, takže je to něco s grafikou nVidia.
Konkrétně to je nVidia Quadro FX 1800M, procesor mám i5 M520 a RAM 4GB.
Stává se to v momentu kdy PC startuje a pod logem Windows točí to kolečko, nekdy ani to logo nestihne naběhnout.
Pak je tu méně častá chyba a to je taková že vše normálně nastartuje ale po načtení do přihlašovací obrazovky displej zčerná.
Modrá smrt se restartuje sama a tohle reším tvrdým restartem. Podotýkám že během provozu problémy nejsou a vše to začlo až u "desítek", původní "sedmičky" běhali parádně.

čipset s grafikou si inštaloval manuálne stiahnutý od výrobcu ZD a HW GK?

Alebo si nechal inštalátor W10 voľne po serveroch stiahnuť generiká ovladačov počas inštalácie, "co micrsoftí dům dal"? Niekedy je lepšie toto voľné riešenie nechať na MS - Store.

Tak skus pod distrom nejakého Linuxu, nabútovaním mašiny, prevexlovať funkčný súbor z OS W7 - nahradiť. Je to sakra riziko, nemusí nabehnúť vôbec OS, sprav si najprv Image (bitovú zálohu) systémových oddielov s desinou.

Alebo vyčleň voľný oddiel na pevnom disku (cca 30GiB) tabuľkou NTFS a sprav si Dualboot z čistej inštalácie ISO na fleške W7 x64 Ultimate/Pro, aby si mal po reštartoch PC oba OS (W7/W10) vždy na oddiele ozn. pod písmenom C:\. Samozrejme oba x64 bit. so spoločným bootmanažérom na prvom aktívnom oddiele (skrytý, o veľkosti 100 až 350MiB).

Potom sa môžeš veselo vŕtať v desine ak jej povolíš prístupové práva (permissions) z OS W7, lebo oddiel s desinou bude ticho a nerušene spať.

Akurát zmeň modré svinstvo GUI desiny na čiernu klasiku pri boot menu z W7:bcdedit /set "{current}" bootmenupolicy legacy

Smysl toho že nahradím soubor stejným souborem je jaký? Je to stejný instalační balíček co jsem používal i na W7. Trochu přemýšlím nad návratem k W7, je to riskantní ale asi nejméně bolestné a rychlé řešení.