Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade notebooku

Zdravím! Chcem sa spýtať, keďže v poslednom čase mávam problém celkovo s výkonom na mojom pc rozhodol som sa o menší upgrade. Problém je v tom, že aj keď v pozadí neprebiehajú takmer žiadne väčšie procesy ako napríklad hranie hier, sony vegas alebo google tak v správcovi úloh ukazuje hodnoty disku neustále na 100%. Práve preto mám problém spustiť akýkoľvek súbor na dobu kratšiu ako 10 sekúnd... Počítač je práve čerstvo resetovaný a z vnútra vyčistený... ani po tejto snahe sa takmer nič nevyriešilo.
Notebook: Lenovo Y50 70
CPU: Intel I5 4210H
GPU : Geforce GTX 860m
Ram: 8gb
Disk: HDD 1TB

Mojim cieľom je upgrade ramky z 8gb na 16gb a vymeniť disk z HDD na SSD...
Ak mi to pomôže tak potreboval by som poradiť presne čo mám kúpiť aby to sedelo na mojej základnej doske
a ak sa moc ponáhľam a je tu ešte veľa riešení tak sem s nimi :D
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

Tohle ,,tak v správcovi úloh ukazuje hodnoty disku neustále na 100%,, je divné, koukal jsi do správce úloh, co ten disk vytěžuje a co tam běž? A do plánovače úloh, co tam je všechno za balast, který se spouští a žije vlastním životem? Taky by možná neškodilo z vnútra vyčistit i Windows od breber.

väčšinu zaberá 'systém' keď sa k tomu ešte pridá nejaký iný proces, systém sa opäť o niečo zvýši a samotný proces v pozadí k tomu disku tiež niečo pridá tak spolu tvoria 100% pričom je spomalený celý počítač a aj otvorenie obyčajného správcu úloh pri týchto hodnotách otvára cca 10 sekúnd... Niekedy mi príde ako keby sa striedal systém so hostiteľom služby... neviem či sú to rôzne aktualizácie toho systému ale aj po vypnutí windows update hodnoty neklesli...

Asi bych koupil to ssd a zkusil udelat instalaci rovnou na něm. Budes potrebovat fleshku aspon 8gb z ni udelas instalacni a dohrsjes tam ovladače. Pokud se neco pos... budes mit stary disk se systemem. Pokud se zjisti ze je ntb v haji ssd vratis do 14 dnů.

No neviem zas až taký technik nie som :D myslím, že by bolo lepšie to nechať na odborníkov v nejakom servise... a zároveň by som mal istotu, že to nepokazím ja a nebudem za to zodpovedný. Na druhú stranu v dnešnej dobe si technici na práci nedajú moc záležať a môžu vzniknúť ďalšie problémy...

Koukám, že do tohodle NTB se dával hybridní disk, to není nic moc. Asi nejlepší koupit SSD disk a udělat čistou instalaci. To by měl zvládnout i mírně pokročilý uživatel, stáhnout ISO W10, vyrobit instalační bootovací DVD za pomoci nástroje MS apod., po instalaci nainstalovat drivery a aktualizace. Ty experimenty s RAM je lepší nechat, až bude jisté, že instalace OS je funkční (ostatně ani 8GB není nijak kritická velikost)