Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SSD disk

Zdravím, budu pořizovat SSD disk na windows, už mám vybráno že to bude SATAIII a kapacita 1TB. Máte někdo zkušenosti které jsou dobré nebo které nebrat?

tak když ani nevíš, jakou máš základní desku, do které se ten ssd/nvme má strkat, je škoda času na něco dávat odkaz.

mám vybráno že to bude SATAIII

no aspoň že máš smysl pro humor.
(pro ty pomalejší: tak mi ukaž sata ssd, který není sata3)

edit: "mSATA" je docela podstatná informace. takže jsi to v dotazu samozřejmě zamlčel.

Tak já jsem se ptal na SATAIII právě proto, že to už mám vybrané a aby se to nepletlo s tím mSATA nebo něčím podobným.
Desku mám Gigabyte GA-B75-D3V.
Spíš bych potřeboval vědět, jestli jsou tam nějaké podstatné rozdíly v rychlosti nebo ve spolehlivosti. Když třeba otevřu czc a dám to seřadit od nejlevnějších, tak má smysl za něco připlácet?

Jo tak já mám samozřejmě ještě plotnové disky, a jde mi hlavně o systém a základní programy. Ale vzhledem k ceně už mi přijde koupit 1TB jako nejvýhodnější.
Kdybych někdy instaloval větší hry, tak je můžu dát na plotnový disk.