Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 problém/Plocha

Zdravím.
Z ničeho nic mi začal problém když kliknu myší pravým tlačítkem na plochu a dám možnost NOVÝ (třeba při tvorbě nové složky).
Když ukazatelem myši přejíždím nabídku vše jde plynule do doby než myší najedu na volbu NOVÝ. Celá nabýdka jakoby zamrzne a trvá to asi 10 sekund než se objeví podnabýdka Složka,Zástupce,Textový dokument atd...
Nevěděl by někdo čím to může být ? Je to dost otravné.

Zdravím,

Máte nainštalovaný CCleaner, IoBit Booster, Antivirus, či nejaký iný odpad?

Skusil by som to odvšivaviť, tak MBAM + ADWCleaner klasika (a ideálne v núdzovom režime), ešte skontrolovať čo sa spúšťa po štarte v MS Autoruns.
Môžete skúsiť aj príkaz (cmd ako správca)

sfc /scannow

&

dism /online /cleanup-image /restorehealth

Ona ta tvá tvrdá, drsná "nabýdka s podnabýdkou" bude mať zrejme súvislosť s roztrtkaným systémom. Môže to byť aj nejaká záplata z dielne MS. Sú to veci medzi nebom a zemou.

skus skvost v PowerShell, nástroj Dism.exe (repair) Príkazy si nájdi na nete i keď tomu nedávam šancu.

Ešte by bola posledná možnosť z ISO W10, klik na Setup.exe, "prešrotovať" celý systém s ponechaním SW a nastavení.

No Win 10 drží sotva pokope bez "vylepšení", a verím že je možnosť že to spôsobila aktualizácia, a že je možnosť že v systéme žiadne kraviny nemá, aj keď pravdepodobnejšie kraviny tam má.

Určite odporúčam odinštalovať nejaké shell menu utility, tiež antivir, ak tam má nejaký iný než defender, tiež čističe (cleanery), boostre, etc.