Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX 1050 Ti - náhlý pokles FPS

Dobrý den,
vlastním herní notebook Dell Inspiron Gaming 15 5587.
Mám problém se svou externí grafickou kartou, názvem Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4gb.

Při hraní her jako FIFA17, GTA V nebo Minecraft, ale i při pouhém řešení věcí v prohlížeči (spustím-li jej přes externí grafiku), mám problém s velkými poklesy FPS.

Uvedu příklad na hře FIFA17.
Při hraní se graf vytížení mé externí grafiky pohybuje kolem 60%, ale zhruba každé 3-4 minuty graf vyletí na odhadem 30 vteřin až na 100% a ve hře nastane prudký pokles FPS. A obdobné je to u všech aplikací, které jsou spuštěny přes externí grafiku.

GTA V si nyní už vůbec nezahraji, protože mám zhruba 10 FPS. Bezprostředně po koupi tomu tak nebylo. Notebook je starý zhruba 8 měsíců.

Systém i ovladače grafické karty aktualizované, systém před měsícem reinstalovaný.

Parametry:
Windows 10 64bit
Intel Core i7-8750H 2.2GHz
16 GB RAM
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4gb

Děkuji každému, kdo mi věnuje kousek svého drahocenného času a pokusí se mi pomoct.
Děkuji za váš čas,
Kryštof Fadler.

Systém jsem reinstaloval právě z toho důvodu, že byl čím dál tím pomalejší a obdobné věci, jako které popisuji výše se mi už stávaly. Doufal jsem, že právě reinstalace systému tohle vyřeší - nestalo se tomu tak.

Ale samozřejmě je to možné.

Děkuji moc za vaši odpověď, vážím si jí.
Kryštof Fadler.

Aplikaci GeForce Experience jsem nikdy nepoužíval, takže nevím odkud stahuje ovladače, ale předpokládám, že ze stránek Nvidia. Vyzkoušel bych ovladač GK přímo ze stránek výrobce notebooku. Ovladače bývají výrobci upravované pro notebookové GK.

Předpokládám, že máš W10 64-bit, takže ovladač tady:

https://www.dell.com/support/home/cz/cs/czbsd1/product-support/product/g-series-15-5587-laptop/drivers