Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Refresh herního PC

Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu ohledně upgradu herního pc.
Rozhodl jsem se jít do nového PC , ze starého mám k dispozici HDD a SSD. Přiípadně pokud uznáte za vhodné a hlavně použitelné tak tento zdroj produkt a tuto GK produkt( tu bych chtěl idealně zachovat a upgradovat později , abych do toho nemusel najednou dát tolik). Můj limit je cca 15 000,- Kč čistě bedna bez monitoru atd ... .
Jelikož nemám teď moc dobré zkušenosti s AMD tak bych preferoval Intel prosím.
Pc by byl na občasné hraní, ( žádný high end gaming , ale aby to ve full HD utáhlo většinu her aspoň na Střední detaily)

Děkuji moc všem

No řeknu to takhle , jsem úplný laik. po zhruba 2 letech od porizeni pc se mi začal v zatezi vypínat ( modra smrt ) pote začal zamrzávat i když byl pouze zapnuty a zobrazena pouze plocha. tak jsem pc odnesl do servisu na diagnostiku , kde mi bylo řečeno že to je procesorem ... procesor mi vyměnili za úplně stejný (fx 8320 si myslím že to byl), vše bylo v pořádku a po roce znovu ty stejné problémy ..... Jak říkám , jsem laik a důvěřoval jsem lidem v servisu ,nechci tady dělat chytrého nebo si na něco hrát , že chci Intel. Pokud mi bude doporučeno AMD tak dám na zkušenější a půjdu do AMD :)

Nebudu obhajovat ani jednoho výrobce, nesouhlasím ani s tím, že jeden je skvělý a druhý je odpad. Ale - možná to nebylo procesorem. Teda, možná bylo, ale ne tak úplně. Bohužel už fakt nezjistíš, jaký byl důvod těch BSOD. Mohlo to být nedostatečným chlazením. Nebo třeba (toto je pouze příklad, poměrně nepravděpodobný, ale jednou jsem ho u Ryzenu a nějaké levnější B350 desky viděl) deska cpala moc napětí do procesoru na automatické napětí. ten degradoval a poté nebyl stabilní ani na základní nastavení -> BSOD s jedním velice konkrétním errorem či kompletní zamrznutí PC. Mohlo to být cokoliv, ale vzhledem k tomu, že problém nastal dvakrát po sobě, něco mi říká, že to procesorem bylo jen proto, že ho něco jiné postupně zabíjelo (proto se to projevilo až po delší době). Procesory jsou totiž jedna z věcí, která odchází minimálně. Natož dvakrát po sobě.

Jinak v aktuální situaci se také přikloním k AMD. Intel má smysl jen ve velmi vyjímečných případech, jinak je AMD téměř vždy výhodnější.

To jsem viděl , mohl bych použít svůj starý zdroj ? a jak je na tom moje současná GPu oproti té v té sestavě ? případně , měl bych poté za ušetřené peníze za zdroj , hdd a gpu investovat do 3600X místo 2600? a rovnou 16 gb ram samozřejmě
.

Děkuji moc