Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize do 30k

Zdravím,

chtěl bych si nechat poradit s televizi do 30k. Vzdálenost od televize bude cca 3,5m. Proto chci uhlopříčku 65", 4K.
TV budu použivat převážně na streamovaci služby, Netflix, HBO GO apod. Pokud je to nějake relevantní, tak televizní vysílani sledovat nebudu.

Co se týče operačního systemu tam jsem zatim nerozhodný. Nejvíce se asi příklaním k Android TV.
Nicméně pokud by mi system nevyhovoval tak bych to zkusil s Apple TV 4k.

Zatim koukam po těchto dvou:

https://www.alza.cz/65-sony-bravia-kd-65xg8505-d5571272.htm
https://www.alza.cz/65-samsung-ue65ru8002-d5561043.htm?o=1

Žádnou jsem neviděl na živo, a do elektra se asi v blízké době nedostanu. Musím se spolehnout na zkušeností jiných.
Mátě někdo ze dvou které posílam nějaké zkušeností, případně tipy na jinou? Jakékoliv jine rády uvítam s vděčností :)

Děkuji.

Sony slo trochu nahoru, naopak Samsung se v poslednich letech dost zhorsil. (Takze ted bych to videl tak, ze jsou priblizne vyrovnani v ramci modelovych rad.)

TV budu použivat převážně na streamovaci služby, Netflix, HBO GO apod. Pokud je to nějake relevantní, tak televizní vysílani sledovat nebudu.

Osobne, kdybych kupoval TV, tak ji stejne jako soucasnou pripojim k PC a mam to jen jako obycejny displej. Pokud to vsak chce tazatel pouzivat samostatne a jeste hlavne v ramci streamovacich aplikaci, tak mi prijde Android TV vyhodnejsi nez TV s Tizenem. Muj nazor.

Ja bych se bal delky podpory, aby to za 3-4 roky nedopadlo tak, ze by si kvuli OS musel kupovat novou TV. Treba kolegyne ma Philips s Androidem a nahral jsem ji neco na flashku, aby na to koukla. Volala mi, ze ji tam nebezi titulky, ze tam nejsou ceske znaky, tak jsem ji byl schopen poradit aplikaci, kterou stahnula do TV a uz to slapalo. Kdyby nemela v TV Android, tak nevim, jak bychom to rozbehali.

DVB-T2 mux CT jede ve velmi slusnem 1080p50 HEVC (kvalitnejsi obraz nez 1080i50 .h264 ze satelitu), ostatni HD poskytuji DVB-S2 a IPTV, protoze hlavne HOVNA s Primou chteji za HD penize. Trvat na nejakem obstaroznim kramu s "HD Ready" rozlisenim a holembat se ze je to kvuli kvalite obrazu, to je konstrukce hodna Henryka Laholy a jeho obhajoby Skody 120 coby auta pro skutecneho ridice. A v dnesni dobe VoD/IPTV sluzeb smysl samotneho TV vysilani celkem rychle klesa - a pro IP sluzby fakt nechcete kram s 1366x768. I to 4K ma smysl, dokonce i "pro jen" full HD, upscaling je dnes uz hodne solidni.

[1586072932.jpg]

Nemáš pravdu ČT nevysílá 1920x1080 ale jen 1440x768 protože muj kamarád je kameraman na volné noze co dodával fullhd videa napřklad pro Objektiv a tak to vím.
A mimochodem Golden Media má DVB S2/T2 takže jsem v klidu. A hlavně já mám Nedbox tv a to je fullHD i vysílání, ovšem jak co.

A v dnešní době kupovat 4K televizi... nevím co bych na ní pouštěl.

Jezku, ja se timhle tak nejak i zivim, takze vim co je v pozemnich muxech. Konketne: https://opu.peklo.biz/p/20/04/05/1586074238.PNG - tohle je CT1 z DVB-T2 muxu. Novy a Primy mam od CRa v 1080i50 multicastu, pro zpracovani do IPTV. A k cemu 4k? Tobe asi k nicemu. Ja si rad pustim cokoliv v 10b 4k HDR - jsou toho plne internety. A jak pisu - i u toho fullhd ma smysl, vypada na 4k s dobrym upscalingem lepe - verit tomu nemusis, ale ja to vidim na vlastni oci kazdy den.

(kvalita upscalingu je dost dana generaci pouzitych chipu a firmwarem, plati cim novejsi, tim lepe. A samozrejme to nejnovejsi/nejlepsi se dostane nejdriv do "premiovych" rad - az casem probubla i do zakladnich. Takze i v tom je dost rozdil)