Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový PC - Aj repas môže byť výkonný?

Zdravím, chcel by som si kúpiť nový PC, keďže ten, čo mám teraz má už viac ako 12 rokov, a v dnešnej dobe je už v podstate vhodný akurát tak na kancelársku prácu. Tak som sa rozhodol, že by som potreboval niečo lepšie.

Na internete som našiel tento stolný počítač, a rád by som vedel, že keby som k nemu dokúpil ešte GK GTX 1050 Ti Gaming a upgradoval RAM z 8 pôvodných GB na 16 GB (v prípade, že to MB zvládne), tak či ten PC by bol aspoň trochu dobrý na hry ako Minecraft, CS 1.6 a tak podobne. Prípadne, zvládol by aj náročnejšie hry ako GTA V?

Repasovany pc se kupuje s tim, ze se vezme tak jak je a bude stacit. Jakmile se planuje prikupovani ztraci to ekonomicky smysl.
1050ti bych kupoval uz jedině v bazaru. Ta karta se jako nova podle me nevyplati. Taky sem v unoru jednu koupil cca 75e.

Mozna by stačil cpu s integrovanou grafikou ryzen 3200g. Rozpocet mas cca 800e?

Tady máš košík za cca €407 - bez grafiky.

alza.sk/kod/BD740g11;AA393e9e;DP079h2;UE313h2;FW729d1;CA069d7b

Je to kompromis, a samozřejmě bez grafiky (tj. musíš tam dočasně strčit tu, kterou doma máš, jinak to fungovat nebude). Pokud vyhrabeš nějaké peníze navíc, doporučil bych přidat M.2 SSD, aspoň 256GB na OS. Windows se dá koupit z druhé ruky.

Ten Ryzen 1600 je přeznačený Ryzen2600, aktuálně nejvýhodnější procesor, co se dá koupit.

Ty jsi jen chtěl poplácat po zádech, jak jsi to vymyslel. Ano, máš pravdu, nemá cenu se ptát zkušenějších, když nechceš slyšet jejich názor.
Znovu tě upozorním, že ta sestava, co sis vybral, může mít problém se zdrojem, protože ty zdroje v těch značkových kancelářských PC nebývají dimenzovány na herní grafický karty, takže tam bude nějaký 300 W zdroj, který nemusí být kompatibilní s běžným ATX zdrojem, takže výměna nemusí být jednoduchá. Bývají tam jiný rozměry, někdy i zapojení kabelů, nejspíš tam ani nebude konektor na napájení grafické karty.

Chtěl jsi slyšet, že jsi vybral dobře? Já tyhle delly (ve všech dostupných formfactorech) běžně používám v práci a znám je velmi dobře.

Věděl jsi například, že Dell negarantuje provoz jakékoli karty, která pro ten počítač nebyla Dellem validovaná? (důvod: na míru navržený zdroj, na míru navržená deska a BIOS)
Věděl jsi, že ta i7-6700 je už výkonově nedostatečná, protože se jedná o pouhé čtyřjádro a ještě zastaralé architektury?
Věděl jsi, že to je formát BTX? Takže až ti cokoli v něm shnije, tak že máš smůlu?

Zřejmě ne. Ale alespoň se tu všichni zasmáli.

edit: zrovna skládám upgrade stroje synátorovi, a kromě HDD to je v podstatě tato konfigurace co jsem ti napsal, protože v lowendu se nyní nic lepšího koupit nedá (a herně to samozřejmě bude daleko lepší, než ta nepovedená ožvejkovaná i7-6700 (tj. nepájená))