Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Free program na výuku psaní všemi deseti

Dobrý den,

Známý by se chtěl naučit psát všemi deseti. Proto mě požádal, jestli bych mu doporučil nějaký software. Já jsem se to učil na škole podle velmi dobrého softwaru. Název si už nepamatuji, ale nemá to cenu hledat, protože byl bohužel placený.

Neznáte, prosím Vás, nějaký dobrý software, který je free? Nemusí být ani česky. Naopak, známému by vyhovoval spíše anglický.

Děkuji

Aha. Díky. To vypadá velmi slibně. Jenže je to ideální na procvičování psaní. Nicméně, není tam (nebo jsem to nenašel) návod, jak psát jednotlivé písmena, což přesně byl tam program, co jsme používali na škole. Postupně jsi se učil psaní jednotlivých písmen a bylo to prokládané psaním textů obsahující pouze naučená písmena.

Napadla mě metoda výchozí pozice ruky uprostřed klávesnice, tj. ukazováček na písmenu "F" a malíček na písmenu "J", pro levou ruku opačně. Asi nemusím dodávat, že toto by vyžadovalo hodně cviku a kdoví, na kolik úhozů za minutu by se dalo dostat.

Druhá metoda by byla motoricky jednodušší, avšak vyžadovala by nějaký software. Šlo by o prostou klávesnici z tlačítkových telefonů, respektive přiřazení těchto kláves na určitou sekci klávesnice. AutoHotKey nebo podobný sw by toto měl zvládnout.

[45_83_419_416_3_73_1_1]

tak som si vyskúšal, to jedno som zle prečítal, než napísal.

Keď píšem text z hlavy (trebárs referát, essay), tak je to aj ~170 WPM... výrazne pomalšie čítam než píšem.

V Angličine není diakritika, tam dávam ešte rýchlejšie.

E: A to píšem na QWERTZ(SK) na notebook klávesnici s jemnou modifikáciou layoutu: https://gist.github.com/Mlocik97/c35caa28263228f1d2a732f8e7211ef0

E2: Btw, screenshot je zo "Slovak" lang, takže to není Slovienčina alebo Slovenčina, asi pri preklade si to tvorcovia stránky pomýlili. Čož není nič nové si nás zamienať zo Slovinskom.

Mám za to, že Transkript (sociální firma na přepisy www.transkript.cz) nedávno sháněla někoho, kdo píše slovensky alespoň 400/min.
Jinak náš koordinátor přepisů má na tom serveru myslím český rekord 720 úhozů v minutovce. Při nějakém půlhodinovém psaní (diktát), říká, že má průměr tak 550.

a nevidomý přepisovatel to dává takto. Úplně to vypadá, jako kdyby tu klávesnici lechtal. :-)

kdo píše slovensky alespoň 400/min.

400 znakov alebo slov?

ak si pozrieť 10fastfingers.com tak najrýchlejší človek na svete píše 208 slov za minútu, čož je 1040 úderov (znakov).

E: Btw, ten môj screenshot je prvý pokus na 10fastfingers.com vôbec, bohvie na koľký pokus to bolo vo videu. A to ešte na akej klávesnici.

Jak som psal, čítam pomalšie než píšem. Z hlavy či diktovaný text, dokážem písať aj vyše 170 WPM (konkrétnejšie sa mi podarilo 171 slov, aka 1101 znakov s 2 chybami) pri písaní essaye do školy. Ako viem že určite sú rýchlejší pisatelia, ale myslím že na tom nie som špatne, ešte když to píšem na notebook klávesnici. (A ešte navyše nemám miesto na stole, takže lavý loket mám vo vzduchu keď píšem, som zvyknutý písať s loktami na stole), vieš čo, pôjdem si zobrať ex. klávesnicu, a vyskúšam ako na tom som.

+ inak Slováci majú priemerne dlhšie slová než Češi.

E2:

Mám za to, že Transkript (sociální firma na přepisy www.transkript.cz) nedávno sháněla někoho, kdo píše slovensky alespoň 400/min.

tak to môžem mať ako alternatívu keď zhorím ako programátor, ITčkár, grafik alebo spisovateľ :-D

tak to môžem mať ako alternatívu keď zhorím ako programátor, ITčkár, grafik alebo spisovateľ
Často přepisují i studenti na brigošce a potom už ne.
Z logiky věci vyplývá, že 400/min není 400 slov, ale úhozů.
S 1100 úhozy za minutu (jsem to raději rozepsal), bys byl z kategorie mistrů světa. Jde ale o to, jak dlouho se vydrží psát takovou rychlostí. Krátkodobě zkraje lze dosáhnout rychlosti, která je po půl hodině psaní třeba dvoutřetinová.

To je pravda, časom bežne klesá rýchlosť písania. Osobne si ale nemyslím že mi rýchlosť písania klesá až tak výrazne.

Dnes som prepisoval 8 strán textu, konkrétne 3910 slov, 22936 znakov.

Som docela vyčerpaný, tak skúsim si dať test ako rýchlo píšem. (Tak pozerám kleslo to dosť, 69 WPM, 360 úderov, a ešte mi stúpla aj neperesnosť (2 chybné slová))

A teď si představ, že ti přepisovatelé přepisují třeba konferenci 8 hodin, střídají se dva a stále někdo mluví (přepisují tu mluvu). A často, když se neseženou dva, nebo to je jen na 4 hodiny, je tam pouze jeden. 8 stran textu mají tak za 10-15 minut a celé dílo má třeba 200 stran.