Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte tiskárnu

Dobrej...
Doporučte mi prosím nějakou dobrou levnou tiskárnu (třeba laserovou) na tisk textu. Ano čistě jenom textu, žádný obrázky nebo scener a pod, to nepotřebuji. Jde o tisknutí textu z wordu.

Díky

Kolem dvou tisíc...

u tiskárny si ujasni jaké má mít rozhraní - jakou inteligencí má oplývat.

pokud to připojuješ k jedinému pc, a budeš to tak mít navždy, může stačit i nejlevnější "gdi" šunka. ale pamatuj že celou výrobu tiskové úlohy obstarává počítač (citelně to zdržuje) a ten do tiskárny posílá už hotovou bitmapu k vytištění - pokud má tiskárna navíc staré pomalé rozhraní usb1.1, je to peklo. časem člověk rozšíří domácnost o další pc v síti, některé domácí routery mívají možnost připojení usb tiskárny do společné sítě, ale s těmito lacinými gdi shity to spíš nefunguje. (ne, jazyk spl samsung není obdoba pcl od hp)

pak jsou tiskárny s normálním rozhraním usb2.0, ale hlavně umí standard pcl, čili mají vlastní tiskový procesor - ty připojíš bez problému k čemukoliv, a jsou samozřejmě rychlé, nijak nezatěžují tvůj pc.

no a pokud na stole trvale míváš 2 nebo více pc a nechce se ti přehazovat kabel mezi nimi, existují tiskárny se zabudovaným printserverem, například už starší lexmark e120n (net + usb).

z těch linků co tu byly uvedeny:

1.shit: http://www.alza.cz/laserova-tiskarna-samsung-ml-164 0-d97183.htm
myslím že i: product.jsp - pozor, kterési tyto canonky nedovolují osadit většími zásobníky a musí se to často plnit.

teď se mi nechce hledat kam zařadit canon pixma 3000, soused si její velké zásobníky pochvaluje, já inkoust moc nemusím

2.s printprocesorem: http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/koupit/35 1732/laserove/samsung-ml-2570/
tu uvádí více podporovaných systémů, čili nejspíš umí pcl (ověřil bych si na jiných stránkách) d-72676 ... mám pocit že jsem o ní kdysi uvažoval, pak vyhrála síťová tiskárna
další levná laserovka e120: http://www.lan-shop.cz/tiskarny-laserove/lexmark/30 492

3.sítová laserovka e120n: http://www.lan-shop.cz/tiskarny-laserove/lexmark/25 287 (startovní toner 500 stran)

jinak dilema inkoustovka versus laser mám dávno vyřešené:
- už při vytištění jednoho celého toneru vychází s provozními náklady laserovka levněji
- to babrání s náplněmi si nechám navždy ujít, vyhrál jsem si s tím kdysi dost
- výkon a kvalita tisku laserovek je taky bez debat
závěr: inkoust patří do hnoje! (nebo milovníkům věčně zasychajících barviček, což je totéž)