Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potřebuji kvalitní sestavu ke kvalitnimu mikrofonu?

Krásný den všem.

Prvni se omlouvám za pro vás experty banální dotaz.

Mám tento NTB: https://imgur.com/a/y2yxoNM Pouze pro základní využití. Chci dělat podcasty, jen pro zábavu. Plánuju si koupit kvalitní mikrofon (Nejspíše Rode NT usb). A chci se zeptat, zda potřebuji ke kvalitnímu mikrofonu kvalitní PC sestavu, aby se nijak neničila kvalita zvuku a PC by mikrofon zvládal bez problémů. Zvuk plánuji stříhat v Audacity. Děkuji moc a přeju krásný den.

Já ti nevim, tak buďto chceš dělat podcasty "jen pro zábavu" a pak nechápu, proč pořizuješ takový mikrofon... nebo to s nima myslíš vážně a ten mikrofon stejně koupíš a vyzkoušíš a uvidíš sám, co je brzda a jestli tě to štve nebo ne. Ono je taky rozdíl, jestli budeš zpracovávat jeden podcast týdně nebo pět denně.
Kvalitu podcastu udává především obsah. Skvělý podcast můžeš nahrát i s mikrofonem za padesát korun. A nikdo nebude řešit věrnost zvuku.