Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus EEE PC 1015BX Ovladač pro GPU

Pěkný večer,

Obracím se na vás, jelikož už si nevím rady. Dnes jsem přeinstalovával starší netbook ASUS EEE PC1015BX (ze štítku: 1015BX-BLK028S). Operační systém je legální Windows 7 Starter x86. Konfigurace viz. obr1. Při instalaci ovladačů mi vůbec nenabízí grafický ovladač. Zkusil jsem následující:

1) Instalace z oficiálních stránek ASUS - Zde jsem vybral Windows 7 32-bit a zkusil postupně oba dostupné ovladače.
https://www.asus.com/Laptops/Eee_PC_1015BX/HelpDesk_Download/

2) Instalace ze stránek AMD - Zde jsem rovněž vybral Windows 7 32-bit.
https://www.amd.com/en/support/apu/amd-c-series-processors/amd-dual-core-processor-c-50/c-50-radeon-hd-6250

Výsledek je však bohužel pořád stejný - viz. obr2.

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Na předchozí instalaci také Windows 7 Starter grafické ovladače normálně byly nainstalovány.

Řešení:

Tak ovladač jsem nakonec nainstaloval skrze správce zařízení, kde jsem dal volbu aktualizovat ovladač a tam vybral celou rozbalenou složku AMD - jak psal karel.

Děkuji za pomoc.

eee 1015bx je osazený amd procesorem a chipsetem, ty mívají společný driver ("4 in 1") v balíku vga grafiky.

edit - stáhnul jsem si to (karel je hbitější).
v tom instalačním balíku AMD_VGA.zip je instalátor grafiky, která ti nefunguje:
.\AMD_VGA\Bin\ATISetup.exe ... CATALYST Console Install Manager
.\AMD_VGA\Bin\Setup.exe ... CATALYST Install Manager ... snad toto

tipuju, že jsi to nerozzipoval, jen jsi vlezl dovnitř archívu a proto selhala korektní instalace.