Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se seká při stříhání videa

Dobrý den
Mám dotaz před půl rokem jsem si koupil nový notebook v té době jsem jsem nevěděl co mě chytne s začnu dělat
NYni pracuji v programu Davinci Resolve program na úpravu a střih videí jenže mám problém ze se mě to v tom seká bojím se ze to můj notebook nestíhá poradi mě někdo co mám dělat ??

Změna předmětu, původně: Notebook (host)

2jádrový procesor Intel Core i3-5005U (2GHz, HyperThreading); 4GB RAM DDR3; 15.6" Full HD displej (1366x768 bodů); grafika Intel HD Graphics; disk 1TB HDD; mechanika DVD±RW; Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 3x USB (2x 3.0/3.1/3.2 Gen 1, 1x 2.0), HDMI, kamera, čtečka paměťových karet; operační systém Windows 10 Home

Promiň zapomel jsem

Intel Core i3-5005U (2GHz, HyperThreading); 4GB RAM DDR3; 15.6" Full HD displej (1366x768 bodů); grafika Intel HD Graphics; disk 1TB HDD

na strihani videji ? To jako vazne ?
https://www.richardlackey.com/davinci-resolve-system-requirements-a-reality-check/

A decent Intel Core i7 CPU is a minimum, but Core i9, AMD Ryzen or AMD Threadripper are the best choices. If you plan on using H.264 / AVC and HEVC camera media, your CPU may be doing the decoding before your GPU even gets involved.
Read more about this in my article XAVC / XAVC-S / H.264 / HEVC and DaVinci Resolve.
At least 16GB system RAM is a minimum for any laptop or desktop you are considering. I recommend 32GB.

Můžeš si koupit klidně gtx 2180 s Intel i11 ale stejně ti podtaktujou komponenty kvůli teplotkám po pár minutách přehrávání, takže budeš muset dělat minutové pauzičky. Jestli teda stříháš tím stylem že projedeš celou časovou osu a přidáváš do toho ty svoje efekty. Máš na výběr. Bud si zadáš si do gógle notebook with best cooling, nebo koupíš nějakej krám co to má pořešený (nevim teda...) a mrkneš na nějakej program co umí optimalizovat přehrávání, slyšel jsem že Adobe umí nějak překonvertovat videa do lehčího formátu, a při renderu ti to hodí zase na tvojí kvalitu, ale to jen jedna bába povídala nemám s tím zkušenosti.
nebo si koupíš stolní PC (doporučováno zdejšímy odborníky, já ale na doporučení se** vždycky)