Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DELL E6430 nejde aktualizovat BIOS

Čau, potkal se tady někdo s problémem, že mu u nějakého DELL noťasu nešel aktualizovat bios? Mám jeden takový doma a bojuju s tím už několik hodin. Někde jsem četl, že se má vypnout podpora virtualizace v biosu, to jsem udělal, ale nepomohlo. Konkrétně je tam verze A12 a dneska už je verze A24. Zkoušel jsem tam schválně dávat i verzi A12 nebo A13 a nic. Vždycky se to restartuje, ale nic se neděje. Nevěděl by někdo, proč to dělá? Občas se mi taky stane, že dám restartovat a místo restartování to napíše, že se vypína a vypne se. V BIOSu to potom píše, že ten restart nebyl aplikovatelný nebo co, nevím proč. Občas se ten noťas taky sám od sebe natvrdo vypne. Přepastované to je, teploty jsou dobré, je to na nabíječce a baterka dobrá není, ale není ještě úplně v pase. Nějaké nápady? Budu moc rád za pomoc.. Předem díky

1. Baterie musí být při flashovaní nabitá.
2. Flashovat v případě potíží zásadně z DOSu a předtím memtest a projít celou dellovskou diagnostiku
3. Pokud je baterka poškozená, je možné flash vynutit parametrem ( /forceit ) - musíš ale vědět co děláš.
4. U některých modelů je jasně daný postup flashovaní meziverzí. Nutno číst technické info u BIOSu s minimální verzi k flashovaní.