Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Server 2019 - dá sa nainštalovať bez doménového radiča?

Vie mi niekto s istotoiu povedať či sa dá nainštalovať Windows Server 2019 Essential bez funkcie doménového radiča? Naposledy to šlo v WinSrv 2012R2 Foundation. Keď som inštaloval WinSrv 2016 Essential, tak už sa to nedalo bez funkcie doménového radiča. Na webe som našiel odpovede aj áno aj nie.

Změna předmětu, původně: Windows Server 2019 (host)

Však vec otestuj priamo na tvári miesta, ako to dopadne.

MS uvádza: Jeho konfigurácia ako radiča domény bude mať drastické následky pre sieť, v ktorej sa nachádza.

Dôrazne odporúčame preskočiť Windows Server 2019 Essentials a namiesto toho získať Windows Server 2016 Essentials.

Nepouzivaj tam ten blby quick setup, ci co to je. Tusim sa to vola Server Esentials Dashboard, alebo tak nejako.
Mna to tiez prekvapilo, pri prvom stretnuti som si to nevsimol a nainstalova som automaticky domenovy radic a AD (co som nechcel).
Edit: Aha tak ja som sa s tym stretol prvy krat pri 2016, momentalne neviem ako je to pri 2019.

Ved ti vravim, ze ked som to robil 1x ja automaticky tak ako vzdy tiez som sa zrazu zobudil a pozeram AD nainstalovane a nic mi nefungovalo.
Normalnu instalaciu vies spravit bez AD len si musis precitat zdy na co klikas a co pouzivas neist poslepiacky ako si to robil predtym.
Ono sa ti to tam defaultne zacne pchat a ty to musis zrusit a instalovat sluzby jednotlivo.

jak:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server-essentials/install/install-and-configure-windows-server-essentials-or-windows-server-essentials-experience#BKMK_ExistingAD

Join your server running Windows Server Essentials to an existing domain as follows:

If you want this server to be a domain controller, set up the server as a replica domain controller.

If you do not want this server to be a domain controller, join this server to your domain by using the Windows native tools.