Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb vs.externý disk

Ahoj mám usb veľkosti 32 Gb,nahrávam si naň filmy,serialy,ale tie ked pozriem zmažem a potom neskor nahrám nové filmy a serialy atak stále dookola.Zvažujem kúpu externého disku aspoň 500 giga.Žeby som tie filmy nemazal.Ale ked tak nad tým premýšľam asi sa to neoplatí,nie som uploader a disk nebudem no nebudem požičiavať nikomu.Brat raz požičal mal týždeň nový externý disk dotyčný mu nevie ako všetko odstránil z disku.Tak neviem či sa to oplatí.Čo vy nato dikens

Spolehlivost USB externich disku je jiste vyssi nez USB flashek, ale porad je to pres USB, tudiz nikdy nevis, kdy se tam neco podela a o data prijdes.

Myslim si teda, ze otazku pokladas nespravne. Bud potrebujes neco s vetsim prostorem, potom ten externi disk nebo nepotrebujes a potom ti na to prehrani filmu snad staci i ta flashka.

Brat raz požičal mal týždeň nový externý disk dotyčný mu nevie ako všetko odstránil z disku

půjčil to trotlovi, který neumí korektně odpojit disky. nebo to dokonce přes varování vytáhnul za chodu. nebo to strčil do zapisovací tv, která to přeformátovala.
všemu tomu lamerskému chování se dá vyhnout, to nesouvisí s výběrem flashka / externí disk.

k telce třeba 1tb: https://www.suntech.cz/produkt/203386-verbatim-store-n-go-1tb-externi-2-5-disk-usb-3-0-stribrny/ ... má uvnitř skutečný sata disk.
500gb se v poměru cena/kapacita nevyplatí kupovat, ale pokud zbyl z výměny v notebůů za ssd, stačí taky, jen přikoupit rámeček.
flashky na toto nebrat, u nich může špatné vytažení znamenat konečnou.