Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Teams na starší technice

Zrovna bojují na zprovoznění MS Teams pro on-line výuku dětí a zatím jsem jej zprovoznil na nejnovějším a aktualizovaném iPad Air. Na Vistach nejde ani nainstalovaná a ani webová aplikace (Opera, FF, Chrome) a ještě mám pár starších NB s Windows XP, které jsem zamýšlel pro danou věc obětovat, ale zatím jsem je nch ani nezkoušel. Kromě toho mám pár mobilů a tabletů s Androidem a iOS.

Jaké máte zkušenosti s používáním MS Teams na starší technice, lze jej nějak zprovoznit Windows XP nebo Vistách a má smysl on-line vyučování na malém mobilu?

Jenže čeština na hlavní stránce projektu není a lze ji vybrat až po založení chatu a na Vistách nefunguje ani na FF ESR 52.9.0, takže si nedělám iluze, že na XP bude fungovat. Tudíž jsme tam, kde jsme byli.

Nabídnout učitelce alternativu bez českého návodu i popisu funkcí a nefunkční na starším OS je dost neprůchozí, když jakž-takž zprovoznila Teams.

Teams je pro tento účel kanón na vrabce. Pominu-li otřesnou optimalizaci (i na high-end stroji se to spouští DLOOOOUHO) tak chaotické zpracování a nedodělané fičury (který sabotující dement se rozhodl, že nejde propojit chats s týmy?) odsuzují Teams do pozadí všeho. Dopadne stejně jako Skype for Business a podobné předchozí pokusy MS.