Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntb displej sa nezapne

Notebook sa za zapnutí naoko zapne (ventilátor, disky) ale displej zostane vypnutý. Po pripojení na externý monitor ide niekedy šum niekedy nič. Raz za čas sa zapne a funguje normálne.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Nemyslím že je to problém displeja, výstup na externý monitor má na starosť integrovaná grafika z procesora nie dedikovaný čip. Čo som pozeral podobné problémy, väčšinou je to problém s ram. Bohužiaľ sa mi nedarí spustiť windows memory diagnostic pretože vyžaduje reštart a nemám také šťastie že by sa zapol dva krát po sebe. Opodrúčajú vyťahovať pamäťe a skúsiť na ktorej sa spustí resp ktorá je vadná no pamäť je na najhoršie dostupnom mieste a neviem či chcem vyťahovať základnú dosku sám. Navyše je tu aj neobvyklá kombinácia 8+4gb a neviem čím by som to nahradil.

doufej že budeš mít štěstí: dohrab se k té jednoduššeji dostupné ram, doufej že to bude ta 4gb - a vyper ji ven. pak už servis.

i když si podle toho náhodného zapínání stále myslím, že za tím bude napájecí měnič na desce, odpovídalo by to i kvalitě acer.
na druhou stranu - s vadnou jednou ram a s nezapínáním jsem se tento týden taky setkal.