Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 Home (x32) a (x64).

Při přechodu z W7 jsem měl nainstalovanou W10 Home (64), digitální licence, aktivovaná bez problémů. Po softwerové závadě jsem přeinstaloval na W10 Home ovšem omylem edicí 32. Mohu přeinstalovat znovu na W10 Home (64) bez komplikací s aktivací?

Přeinstaloval jsem, ale výsledek stejný-znova W10 (x32), přitom jsem stahoval .iso (x64) a vypálil na DVD na jiném PC. Buď dělám někde chybu nebo to není povoleno. Problém je v tom, že se není možné zeptat na odpovědném místě, na Microsoftu - je to k nim na dlouhé lokty a v agličtině. V popisech tvrdí že je možné přeinstalovat os na stejnou edici, tedy u mne W10 Home. Ale jsou W10 Home (x32) a W10 Home (x64) stejné edice? To se není kde zeptat. Kdyby nedošlo k softwerové závadě a já se nezmýlil při stažení (x64), běželo by vše dál. Může mně někdo poradi jestli se mám znovu poloušet o přeinstalaci na x64?

budeš muset při instalaci začít formátem, 32bit nepřeinstaluješ na 64bit.

nečteš co ti píšou, pak se divíš.
ms rovnou nabídne ke stažení .iso ve dvou verzích: 32bit a 64bit: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10ISO
obrázek webu, dnešní konkrétní odkaz na 64bit.
ideální je stahovat z jiného systému než w10, jinak to ten hloupý web předvolí podle tvého současného (špatného) systému a ty samozřejmě nečteš co taháš.

ISO W10 vyrob na fleške SW zn.: Rufus pre svoj HW, GPT/Uefi alebo MGR/Legacy.

Rufus má niektoré výhody o ktorých sa mi nechce písať oproti nástroju z dielne MS.

Pri bútovaní z flešky budeš mať na výber x64/x32 desiny.