Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přinutit Firefox ke změně nového panelu

Zdar,

zkousim pouzivat ten Firefox a mam tu jednu vec, kterou nedavam. Chtel bych, kdyz otevru Firefox, kdyz macknu na domovske tlacitko a kdyz otevru novy panel si nechat zobrazit nejaky vlastni speed dial. Jsem na to zvykly prohlizec takto pouzivat. Otevru prohlizec nebo novy panel a kliknu si na to co potrebuji a necham si to zobrazit.

U Firefoxu to bohuzel nelze.

V nastaveni se da nastavit pouze vlastni adresa na domovske strance a v novem okne, ale v novem panelu nelze. Je to zasedle a pod tim je napsano, ze nejake rozsireni spravuje stranku v novem panelu a jedina moznost je to rozsireni zakazat. Ovsem treba u me to mam tak, ze to rozsireni chci, je to doplnek, ktery pouzivam kazdy den a pouze ho nechci zobrazovat v novem panelu.

Proto jsem zkousel jine doplnky na nastaveni noveho panelu, ale zadny bohuzel neumi klasicky speed dial, ktery by umel nove okno, domovskou stranku i novy panel zobrazit stejne.

Napadlo me, jestli se to neda prepsat natvrdo v nejakem konfiguraku Firefoxu, ale pres Google jsme nic k tomu nenasel.

Neresili jste nekdo neco podobneho?

about:config

browser.urlbar.update1 false
browser.urlbar­.update1.inter­ventions false
browser.urlbar­.update1.sear­chTips false
browser.urlbar­.update1.view­.stripHttps false
browser.urlbar.openViewOnFocus false
browser.urlbar.trimURLs false

a reštartovať, toto zmení na chovanie pred verziou 75

E: btw, nový firefox, když nemeníš config, je strašne nechutný, to už ten prehliadač totálne ide do prdele. Ako čím ďalej tým je horší, už od verzie 54 či tak nejak tam nič nevylepšili, len zhoršili.

browser.urlbar.trimURLs false

zbyle tam nemam

za to jsem nasel, jak vypnout telemetrii:

browser.newtabpage.activity-stream.feeds.telemetry = false
browser.newtabpage.activity-stream.telemetry = false
browser.ping-centre.telemetry = false
toolkit.telemetry.bhrPing.enabled = false
toolkit.telemetry.enabled = false
toolkit.telemetry.firstShutdownPing.enabled = false
toolkit.telemetry.hybridContent.enabled = false
toolkit.telemetry.newProfilePing.enabled = false
toolkit.telemetry.reportingpolicy.firstRun = false
toolkit.telemetry.shutdownPingSender.enabled = false
toolkit.telemetry.unified = false
toolkit.telemetry.updatePing.enabled = false
toolkit.telemetry.reportingpolicy.firstRun = false
toolkit.telemetry.unified = false
toolkit.telemetry.archive.enabled = false
devtools.onboarding.telemetry.logged = false
toolkit.telemetry.bhrPing.enabled = false
datareporting.healthreport.uploadEnabled = false
datareporting.policy.dataSubmissionEnabled = false
datareporting.sessions.current.clean = true
datareporting.healthreport.uploadEnabled = false
datareporting.policy.dataSubmissionEnabled = false
datareporting.sessions.current.clean = true

Kam se hrabe Microsoft! :-D

Mam 68.7.0esr (64 bitů).

Dobry pocteni na webu doplnku Firefoxu:

nefunguje to

na hovno

k nicemu, nefunguje

odpoved vyvojare: my za to nemuzeme, to jsou restrikce webextensions, ktere to nedovoluji.

:-D

Proste ja snad vydrzim radsi ty bugy ve Vivaldi nez tohohle smejda. Super, po 25 letech webu jsme se dopracovali k tomu, ze zadnej web browser neni normalne funkcni. :-/

Warefox bude neco podobneho jako Palemoon ne? Zalozene na starem Firefoxu, od toho jsem utekl. Pluginy NPAPI uz se nevyviji a sluzby to prestavaji podporovat. Midori jsem kdysi pouzival, ale bohuzel obcas clovek potrebuje sluzby Googlu a tady ten to bud neumi nebo ho spis Google aktivne blokuje. Epiphany neznam, tipl bych si, ze to bude podobne jako predchozi?

Doplnek New Tab Override mi ten muj prepsal.

No je to malinko vic jebly, ale ten doplnek z duvodu omezeni ze strany Firefoxu neumi nic vic nez zobrazit nejakou http nebo https stranku.
Jenze aspon dokazal prepsat ten druhy doplnek, ktery pouzivam ale ktery jsem nechtel zobrazovat v tom novem panelu.
Pak uz to byla jenom chvilka si na svem webu udelat speeddial klasicky html, tagy table img a href.
21. stoleti. ]:)