Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk se přestal zobrazovat ve W10

Před pár dny jsem pořídil 3.5" disk Toshiba 2TB a namontoval ho do boxu AXAGO.Disk jsem připojil k PC,ve správě disků naformátoval na NTFS,přiřadil písmeno a cvičně na něj nahrál pár videí.Další den jsem na něj uložil zálohu Win z PC.Pak 3 dny stál,dnes jsem na něj opět chtěl něco uložit,ale PC disk nevidí a to ani ve správě disků.Slot USB bude v pořádku,pokud na něj připojím flash disk,tak funguje.Dále jsem disk přpojil k notebooku s Linuxem,tam je v pořádku.Ještě jsem vytáh staré PC s Win XP,tam také funguje.OS Windows10 Pro,verze 1903 build 18362.720.
Za odpovědi děkuji.

pro zajímavost otevřít neznámý typ axago a disk přidat přímo do pc přes sata kabel, jak ho vidí.
potom se zamyslet nad skvělostí usb portů toho pc.

ještě po dobrém: po nepovedeném vytažení se může vyplatit smazat záznam axago-disku v registrech přes: nirsoft usbdeview
(jinak je v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR)
a znovu zkusit připojit.

Hezký večer,poslední poznatky,vrátil jsem ráno do boxu tu Toshibu a začala normálně fungovat,odpojeno a připojeno několikrát.Před chvílí jsem zapl PC a opět se disk nenajde.Tak jsem ještě vyměnil USB kabel,je tam použit typ A-B a disk naběhl.Tak se vnucuje myšlenka,že je špatný kabel,ale na jiných systémech to s ním fungovalo.Jsem z toho zmatený.