Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obrazovka náhodne preblikáva

Zdravím. Mám problém s obrazovkou, ktorá náhodne pri práci (či už je to pozeranie filmov alebo hranie hier) preblikáva. Tento problém som mal približne pred rokom s tou istou obrazovkou ale samo od seba to prestalo tak som to prestal riešiť. Vtedy to robilo len pri hrách ale teraz to robí približne každú hodinu (pri hrách to robí o dosť častejšie než pri normálnej práci na pc). Obraz úplne zhasne, 3-5 sekúnd čierna obrazovka a potom normálne zapne (raz sa stalo, že keď obrazovka zhasla a potom sa zapla mal som tam také zrnenie ako pri tých starých TV). Neviem či to môže byť grafickou kartou, nakoľko pred rokom som mal grafickú kartu ASUS DUAL GTX1060 O6G a teraz mám ASUS DUAL RTX2070 OC8GB. Všetky ovládače mám aktualizované, vyskúšal som aj antivírus keby to náhodou vírus spôsoboval ale stále nič. Ak by ste niekto vedeli čím to môže byť, napíšte. Ďakujem.

Môj PC:
Základná doska: MSI Z370 GAMING PLUS
CPU: Intel Core i7-8700K
GPU: ASUS DUAL RTX2070 OC8G
RAM: HyperX 16 GB 3000 MHz DDR4 CL15 Predator
HDD: Seagate BarraCuda HDD 2 TB
Zdroj: EVGA 600B
Monitor: 27" Acer KG271Cbmidpx Gaming (beží na 144Hz)

neznámý antivir odinstaluj, nemá na nic vliv. když u jasně hw vady uvažuješ o nesmyslném antiviru, je jasné, že jeho chod není dlouhodobě bezproblémový, tak nač si s ním přidělávat další zátěž - zbav se ho.

není mi jasná ta formulace - to už problíkávalo loni s jinou grafikou (GTX1060 O6G)?
to pak stále zůstává v podezření zdroj i základní deska, nevylučuje se ani ramka. zadarmo je memtest, třeba: http://memtest.org/#downiso

U TV to práve nikdy nerobilo ale tam som len pozeral filmy. Mám už objednaný nový DP kábel a základnú dosku. Uvidím či problém pretrvá aj potom. Skúsim prípadne aj nový zdroj kúpiť a ak by problém stále pretrvával, tak dám monitor na reklamačku. Ďakujem za odpoveď.