Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojit switch do switche...omezení?

Zdravím. Lze zapojit následovně: ze zdi do switche A, z toho do TV a switche B. Ze switche B do NAS, routeru a Playstationu.
Nehrozí omezení přenosové pouze na 1Gb/s, když switche spojuje 1 kabel? Prakticky takové rychlosti stejně nedosáhnu ani kdybych přesouval soubory z NAS a stahoval na psku i NAS zároveň. Doma máme rychlost internetu 30Mbs

Ale proc by ne, nerikam ze to bude mainstream, to jeste dlouho ne, tam se jeste nedostal ani gigabitovy ethernet, vetsine staci prece "wifinka".
Disk v PC i disky v NASu zvladnou papirove saturovat 10Gbit, takze pro uplink mezi switchem a NAS proc ne... realny cisla muzu dodat az dorazi karta z ebay - neni problem sehnat SFP+ sitovou kartu pod 1000Kc i s dopravou a pripadne DAC kabelem, SFP+ moduly jsou taky za par kacek, a switch od Mikrotiku s 24x1Gbit porty a 2xSFP+ 10Gbit vyjde lehce prez 3000K (Mikrotik CCS326‑24g‑2s+rm)... takze uz je to fakt cenove snesitelne

Psal jsem papirove, je mi samozrejme jasne ze realne vyuziti/vytizeni bude podstatne nizsi. Ale momentalne nemam problem z jednoho domaciho pocitace zapisem na NAS plne saturovat 1Gbit ethernet (zapis je konstantnich 112MB/s). Zkousel jsem i teaming sitovek, pripadne multichanel u SMB, ale to nebylo uplne, uvidime jak se bude chovat 10G
Jen dodam ze jak na strane PC tak na strane NAS je NVME SSD je schopno 2200MB/s cteni a 1500MB/s zapisu.

Nvme pouzivam len ako cache na NASku, ale k 10Gb som sa nepriblizil.
Navyse na 10Gb potrebujes novu kabelaz vacsinou, pripadne optiku, fakt na domace ucely je to blbost je to len pre pocit, ze mas, nic viac z toho nemas.
1Gb samozrejme vytazis v pohode, dokonca aj s obycajnymi diskami pri vhodnej konstelacii hviezd, ale skok na 10Gb je obrovsky.

Opticky patchcord mam, SFP+ moduly take, tak jen vybrat správnou kartu a počkat az dorazi. Kupoval jem tady v CR SolarFlare SNF5122 bohužel byla nefunkční... prodejce byl fer a vratil penize.

Bude to hlavně pro propoj NASu, ktery ma NVME cachedisk. Mozna casem druhy port použiju pro pripojeni hlavniho pracovniho PC, kde mam pouze 256GB NVME disk a vse tedy ukládám centralne na NAS

Mezitim jsem pořídil uvedeneho Mikrotika... Existence a cena toho switche byl impulz to zkusit. Nahradil jsem s nim stávající HP ProCurve 1810-24G (a rovnou jej výhodné prodal). Ty ceny už začínají byt přijatelné.

Ale jinak s tebou souhlasím ze pro bezneho domaciho uzivatele bude ještě dlouho postacujici gigabit , pokud bude pripojeni kabelem vůbec resit.

Děkuji za odpověď. SMB multichannel stejně tak jako teambalancing nebo jak se to jmenuje ze dvou síťovek nechci. To v praxi max zdvojnásobím kapacitu na 2GB.

Chtěl bych připojit klasický disk z jiného pc aby švihal cca stejně jako lokální.

To co je na tom odkazu je vše co potřebuji k přímému propojení dvou pc?

Když koupím třeba 2x https://www.ebay.com/itm/HP-NC523SFP-QLE3242-HP-Dual-Port-10G-10Gb-Ethernet-10GbE-SFP-PCI-E-NIC-Network/183906087079?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D225074%26meid%3Df858aa5825fc4c7b9e1b8ff75050dea5%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D142768131382%26itm%3D183906087079%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWebWithBBEV1Demotion%26brand%3DHP&_trksid=p2047675.c100005.m1851
+ kábl
https://www.ebay.com/itm/Cisco-SFP-H10GB-CU3M-3-Meter-10G-SFP-DAC-Twinax-Cable-37-0961-MNPA19-XTR/183595298400?epid=2005683171&hash=item2abf21ee60:g:7cQAAOSwhEhcGwXF

dostanu "to samé" za 1500 nebo tam něco chybí/je nekompatibilní ?

Co mas za disky v pc? Pretoze mne a zda toto zbytocne. Navyse aky protokol budes pouzivat?
NFS/CIFS je pomaly pri vacsom pocte malych suborov, takze bolo by dobre nasadit tam iscsi a v pripade, ze mas pc blizko mozme sa bavit o iscis kartack/kabloch (v opacnom pripade das iscsi cez tu optiku).

Ak su tie pc blizko pre seba tak kup len 2 karty do 2 pc a prepoj ich uz hotovym kablom.
Nieco taketo, existuje aj dlhsie verzie samozrejme.
http://www.swsd.sk/mikrotik-sfp-sfp-direct-attach-cable-1m-s-da0001_d284663.html

Klasicke wd red disk 5400 otacek. Teoreticky by měl stačit Gigo Ethernet v praxi kopirovani pres sit trva 5x dele. Smes dat od malych souboru pro filmy. Kopirovani a synchronizovani zaloh cca 3tb dat.

10gbit si myslim by to stahl na rychlost jako hdd naprimo. Protokol popravde nevim co myslis, klasicke win to win.
Jeste sem zvazoval zkusit usb propojovaci kabel do usb3 a totalcmd.