Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání her a nestabilita

Dobrý den. Už nevím co dělat. Mám poměrně starší počítač Processor AMD Phenom II X4 965 3416mhz 4core, Ramky 8GB DDR3, Grafika je nově kupovaná asi před půl rokem Radeon RX 570, základní deska Gigabyte GA-870A-UD3, zdroj EVOLVE Storm 700EPS. Počítač jel naprosto v pořádku pak jsme ale s kamarádem přišli na to že mám nedostatečné chlazení na procesoru a procesor tudíž throtloval mezi 4x a 16x takže já jsem většinu času jel s procesorem 800mhz. Tak jsem tedy koupil nový vetráček přeinstaloval windows ze sedmiček na 10 a začali problémy. Jakákoliv hra co se na počítači zapne se zasekne nebo rovnou spadne na plochu jako kdyby jste zmáčkli Alt+f4. Jednou mi to hodilo BSOD kde jsem stihl si zapamatovat pouze nějaký ''atikmdag'' víc nevím. Jsem smířený s tím že je nejaká součástka pravděpodobně vadná ale kvůli tomu že jsem absolutně na mizině bych rád věděl jaká. Zkoušel jsem test ramek na MemTest64 jelo to přes noc a žádná chyba. Mám logy z openhardware monitor které mohu přihodit. Počítač byl i v servisu kde na nic nepřišli a problém stále přetrvává. Opravdu Vás strašně moc prosím o pomoc. Z mého laického hlediska jsem já už vyčerpal vše co o počítáčích vím. Grafika byla testována hodinu ve Furmarku a také nic. Ale windows error reporting hlásí že je Faulting Module name: ATIDXX64.DLL. Vše h lásí na grafiku proto bych se chtěl ale 100% ujistit jestli je to pravda

pořád mluvíš jen o ovladačích grafiky. všiml sis vůbec, že tam máš nějakou základní desku?
celou dobu máš chyby ovladačů grafiky, protože celá instalace ovladačů nestojí za nic.

řešíš prý nedostatečné chlazení, o chladičích procesoru nepíšeš nic, jen kupuješ jakési větráčky.

kupovat místro zdroje shit evolveo taky není nejlepší nápad.

instalace ovladačů stojí za nic, protože o ní vůbec nepíšeš.

windows nainstaluje nějakou základní podporu pro hw. horší/lepší, to odhadneš podle otazníků ve správci zařízení.
normální je: 1) nainstalovat chipset driver pro základní desku. ovladač může být k sehnání i u výrobce chipsetu, u amd bývá součástí integrované grafiky.
2) restart
3) teď už na pořadí nezáleží: grafiku, usb3 a další co potřebuješ.