Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vyplatí se přepastovat CPU na notebooku

mám v plánu koupit nějakou kvalitní pastu, a napatlat rovnoměrné tenkou vrstvou po CPU, stačí na vyčištění staré pasty nějaká vodka? Notebook mám 5 měsíců a vím že výrobci na to dávaj kilo pasty což nevím jestli je efektivní... názory různých lidí jdou proti sobě tak nevím jestli to má cenu, potřebuju snížit teplotky za účelem zvýšení výkonu protože sem noutbukař, a žádnej svítící nesmysl co mi bude foukat vzduch dovnitř si kupovat nechci...

Souhlas s hostem, do 5měsíců starého ntb bych nelezl ani já a to už jsem jich pár desítek rozdělal a většinu složil funkční zpět.
To max vyfoukat stlačeným vzduchem.
Jinak ne vodka ale izopropyl nebo horší technický líh. Na připečenou pastu ředidlo na uchoštouru a přepucovat tím izopropylem.

Proč sem si kupoval? No jsem dement, a namísto stolního pc sem v obchodě omylem kliknul na notebook, to je otázka za pět hvězd ty voe... prostě sem ho potřeboval a byl za dobrou cenu a RAMky a disk si vyměnit umím.
Když chci, tak teplotu dám klidně na 96 když vytuním pár předinstalovaných poplachů 8-) ale ty novy ryzeny maj prej posunuty max teploty z 95 na 105.

Tal normálně teplej vzduch z toho jde, těžko říct když hned u otvoru je grafika a procák :D Mě to příjdou normální teploty na to co s tím notebookem dělám... hodně lidí má 90 stupnů natož na tajtom. to by se všem vylívala chladící kapalina však to je notebook na přenášení.
Neznáte nějakej ukazatel fps a teplot a všeho ve hře kromě MSI a.? Ten totiž nepodporuje nepodporovatelné AMD mobile...

Jak se mi může upíct notebook, když jsem pod kritickýma teplotama? Zase nějakej výkřík do tmy nebo co? :-) muj CPU ma maximalni teplotu 105, grafika 95 mam v zátěži o patnáct stupnů pod. Asi nějakej desktopák co nikdy neměl ntb?

"ale me nezajima temp ale fps" Tu máš odpověď. Jestli tě tak zajímají fps, měl sis koupit něco na hraní dělaného, ne tohle.

Maximální teplota je jedna věc, dlouhodobě tomu ale 95 prostě nemůže prospívat. Nezbývá mi než popřát, ať to nějakou dobu přežije.