Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalá rychlost internetu

Dobrý den,
Máme zaplacený internet s rychlostí 120Mb/s download i upload. Ale dostáváme okolo 50-60Mb/s. Myslím že je problém v modemu, ale nejsem si jistý. Aktuální modem: FRITZ!Box_6320_Cable_v2 Router jsme nedávno kupovali nový: #specifications A také máme zapojený extender: https://www.tp-link.com/cz/home-networking/range-extender/tl-wa850re/#specifications K extenderu máme kabelově zapojený 1 PC, a bezdrátově 3 telefony a 1 PC. Nevíte kde je problém? Předem děkuji za pomoc.

Řešení:

Problem je asi ve vsem, ten fritzbox je zda se peknej starej srot... popravde, jednopasmova, single stream 802.11n wifina to se dnes skoro uz nevidi, max. u nejakych hooodne levnych routeru, tazke hlavni pricinu nizke rychlosti bych videl v tomto. A pouzitim extenderu je dilo zkazy dokonano, uz tak mizernou wifi dorazite jeste timto. Proste vsechno spatne.

díky za zprávu, že něčeho takového se agregace netýká a platící home-users mohou používat tarif bez překážekážek na plné kule.
to znamená, že jejich dojem z měřičů stahování je špatný, protože politicky to mají chápat lépe a radostněji.
ty asi děláš pro nějakého providera. a jak to těm lidem pomůže?

ja jsem spokojeny s O2, ted jak modernizujou sit tak mi jede download i 200 Mbps a to uz staci vicemene na vsechno. navic se obcas daji najit nejake zajimave promo akce a dostanes se pak jeste na lepsi cenu, nasel jsem nejakou nabidku na Odstraněn nesmyslný odkaz na slevové kódy. (karel)

Problem je asi ve vsem, ten fritzbox je zda se peknej starej srot... popravde, jednopasmova, single stream 802.11n wifina to se dnes skoro uz nevidi, max. u nejakych hooodne levnych routeru, tazke hlavni pricinu nizke rychlosti bych videl v tomto. A pouzitim extenderu je dilo zkazy dokonano, uz tak mizernou wifi dorazite jeste timto. Proste vsechno spatne.

Když to nešlo přímo kabelem,tak wifi rychlejší nebude.

DavidCZ @Karel04, 13.04.2020 15:37
Když jsme PC připojili kabelově k routeru, tak nám test rychlosti vyhodil také okolo 50-60 Mb/s.

Zavolej svému ISP,jestli je ta rychlost v pořádku,když slibují 120 Mbps.V noci mimo špičku jsi to zkoušel měřit?
A taky vyzkoušej víc měřičů rychlosti.

Ono by pomohla mapa siete.
Alebo inak...ak to meras cez wifi, repsktive nie su toto udaje z pc napojeneho kablom do brany tak udaj 50-60Mb je maximum co z 2.4 vytiahnes.
Ak byvas v panelaku ak bud rad, bezne su skor polovicne rychlosti.
Rychlost internetu nemas garantovanu.