Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladace zvukove karty Realtek - nefunguje zvuk

zdravím tak nejak jsem se dnes nudil a zkousel nainstalovat nove ovladace realtek. mam zakladni desku gigabyte aorus b450. win 10 64 bit. na oficialnich strankach realteku jsem si nasele windows 10 64bit typ stahl ho. napsalo to ze to odinstaluje stary typ a po restartu pocitace nainstaluje novy ovladac.. jenze ted se stala chyba po restartu pocitace asi uz po 10x se porad jen program odinstalovava a novy se nenainstaluje takze mi zvuk nejde. protoze neni zadny typ zvuku v pocitaci jen nvidia high audio. ovladace od zvukove karty mam ale nemam v pc cd romku takze jsem je stahl na strance gigabyte a dela to porad to stejny dokola.. nemate radu prosim?

update : tak ve spravce zarizeni jsem dal vratit ovladac zpet ale zvuk je trosku jiny ale aspon neco ted funguje alae nefunguje vubec mikrofon. mohl by mi prosim nekdo poslat spravny ovladac? zkousel jsem snad vsehcny

Správný ovladač byl ten, co tam byl. Na CD k základní desce. Není možnost překopírovat na jiném PC na flashdisk? Deska je furt stejná, audiokarta je furt stejná, jaký je důvod instalovat jiný ovladač? Starý se zkazil nebo zplesnivěl?

V správcovi zariadení ODINŠTALUJTE všetky zvukové zariadenia (mikrofón, speakers).
Reštartujte počítač.
Po reštarte Windows nájde nové zariadenia mikrofón a speakers a nainštaluje ich.
Potom budete informovaný, že zariadenia sú nainštalované a pripravené k použitiu.

Na odkazu co poslal ivan1 je několik ovladačů realtek hd s tim, ze je tam napsane pro jake win 10 {note win 10.xxx} supported. Tak asi s tim byl problem a musíš stahnout ten spravny podle verze win10 co máš.

Pokud máš teď jiný zvuk nemel jsi tam zaple vic repro, nejak efekt typu koupelna?