Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizácia windowsu

Zdravím, dal som si aktualizovať čerstvo nainštalovaný windows 7, cca 2 hodiny mi inštalovalo 153 aktualizácii, potom som reštartoval PC a naskočilo Konfigurujú sa aktualizácie systému windows Dokončené na cca 30% pc sa automaticky reštartoval a teraz tam je už cca 30 minút Dokončené na 32% je to normálne? Ledka na PC bedny stále bliká, takže disk by mal pracovať? Ďakujem.

to záleží na výkonu disku (hlavně) a procesoru. Pokud máš SSD, je to otázka několika desítek minut, na HDD podle jeho rychlosti (spíše pomalosti) i dlouhé hodiny.

Měl jsi místo šaškování s Windows update rovnou instalovat poslední SP, následně pre-requsite pro neofic. Rollup package.

Začni odznovu pokiaľ nechceš páliť celú noc elektriku s neistým výsledkom, či sa niečo pohne dopredu z tých 32%. Lebo toto nie je normálne ani na dvojjadre 2.3GHz s 3GB RAM a na najpomalšom 5400ot.min. ložisku, aby sa sekla inštalácia a držala na jednom bode, ako "pes ježa".

Z bútovacej flešky/DVD ISO W7 x64, si najprv otvor príkazový riadok, cmd.exe, spusti nástroj: Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS (si nájdi príkazy na nete), aby si začal s čistým, zmazaným nultým sektorom aktívneho oddielu.

Pre teba na domáce účely sprav inštaláciu na MBR. Stačia ti štyri primárne oddiely. Na molocha GPT sa vybodni, v Bios sa prepni na Legacy ak je nastavený na Uefi.

Ak máš W7x64 SP2, čo predpokladám, že máš na bútovačke, najprv si manuálne stiahni a inštaluj IE 11 IE11-Windows6.1-x64-sk-sk.exe (Tento blbec je dôležitý)

potom stiahni a nainštaluj tieto dva kusy záplat, reštart PC:

KB3020369-x64.msu
KB3172605-x64.msu

v prípade nezdarov:
v I. rade;
KB3177467
v II. rade veľký Rollup
kb3125574-v4-x64.msu

Tu máš nejaké pindy ohľadom záplat w7, sú v linku v preklade:
https://lnk.sk/hyT6

Tieto hlavné aktualizácie som inštaloval hned po inštalácii windowsu cca 2 dni dozadu. Len stále mi to ponúkalo ďalšie aktualizácie. Asi počkám do večera ak sa to nepohne pôjdem cez safe mode a bod obnovenia 2 dni dozadu.

Tak musel som cez safe mode a naskočilo
Konfigurovanie aktualizacii systemu windows zlyhalo
Prebieha vrátenie zmien
Nevypinajte počítač

Potom vrátim bod obnovy, len ako teda inštalovať tie aktualizácie, ako viem že aj keď budem inštalovať manuálne mi to nezasekne znova?

protože nebudeš instalovat stovky nesmyslů, ale hlavně sp2 a následující security-only aktualizace.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4009469/windows-7-sp1-windows-server-2008-r2-sp1-update-history

1) čili aktualizace zakázat, postahovat ty co se budou instalovat. ty po sp2 je lepší do vlastního adresáře kvůli scriptu.
2) pak odpojit síť, povolit aktualizace a postupně spustit instalaci:
- předaktualizace ie11 a před sp2, restart
- ie11, sp2=KB3125574, restart
- security-only podle čísel, skriptem by to šlo takto:

for /f %w in ('dir windows6* /b /o:n') do %w /quiet /norestart

nakonec zas restart.

To sa časom poddá, ale je tu pomôcka WuMgr_v1.1b.zip,, ktorá ti po rozbalení zipky do nejakej vytvorenej zložky, ozn. napríklad Tmp, ktorú si dočasne vytvoríš v koreni C:\, dokáže vyhľadať záplaty, najprv ich po úmornom hľadaní po nete ponúkne k zafajknutiu, ty ich následne manuálne stiahneš týmto xindlom a iba tebou vybraté záplaty následne manuálne nainštaluješ do W7:

https://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/WuMgr.shtml

SW je síce písaný v jazykovej lokalizácii po americky, po kapitaľisticky, označený s ovládaním amerických button gombíkov, ale sa určite vysomáriš, lebo je robený intuitívne pre laikov k záplatám Windows.
Nič triviálnejšie neexistuje na tomto našom svete pohnutom.

tak to zjednoduším pro ty, co jsou líní číst odkazy:
- aktualizace vygooglit a postahovat na disk, pak odpojit síť.

- nainstalovat ie11.
KB2533623, KB2670838, KB2729094-v2, KB2731771, KB2786081, KB2834140. po restartu IE11-Windows6.1

- nainstalovat "sp2"
kb3020369 (třeba současně s ie11), po restartu KB3125574-v4, zas restart.

- nainstalovat jen 2 superkritické záplaty: kb4012212 (smbv1) a kb4499175 (rdp).

- nakonec nechat službu "automatické aktualizace" na manuálně, připojit síť.
kdo neví kde má služby:

sc config "wuauserv" start= demand
net stop wuauserv