Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrychlit (nastavit) test na AVG8

Mám nastavený test AVG 8 tak že se spouští jednou denně je ale ukrutně pomalý. Mám nastaveno - testovat celý PC, Automaticky léčit/odstraňovat, Kontrolovat potenciálně nežádoucí programy a Spyware infekce, Testovat cookies, Použít Heuristickou analýzu, Testovat systémové prostředí, Testovat pouze infikovatelné soubory a Hledat rootkity. Nemám nastaveno Testovat archívy. Co je nutné mít zaškrtnuté a co naopak není důležité?

heuristika šíleně zpomaluje
každodenní hloubková kontrola celého disku je nesmysl - když už používáš av, jistě ti běží rezidentní hlídač
nastav si neadministrátorská práva pro účet se kterým lozíš na net, a nebudeš potřebovat žádný antivir, případně pro klid duše 1x měsíčně offline kontrolu, bez neustálé kontroly v paměti i celého disku.

v tomto století je mnohem rozšířenější spyware než viry - kdy jsi naposledy něco zjistil?