Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vynútiť vypnutie

Zdravím, PC mám čistý mám tam len ovládače a 2-3 aplikácie a vždy keď chcem počítač reštartovať/vypnúť napíše mi že treba ukončiť programy na pozadí a potom sa PC vypne, pritom mi tam žiadny program nepíše ktorý treba vypnúť, tak musím dať vynútiť vypnutie. Skúsil som aj PC reštartovať a po reštarte hneď vypnúť bez spustenia hocijakej aplikácie, a stále to isté, čo to môže byť?

Dá sa nejako pozrieť, resp. ktoré aplikácie to robia? Mám tam len Steam, Avast, engine na MB, Experience. Len keď dám vypnutie naskočí že zatvorte aplikácie, pritom tam žiadnu aplikáciu neukazuje otvorenú.

avast je shit, engine na mb je shit, ...
zavazející proces může ukázat i prohlížeč událostí (eventvwr.msc) -> protokoly windows -> systém: události před vypnutím podle času.

kontrola:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

neochota k vypínání může taky znamenat mizernou/nulovou instalaci základních ovladačů. ale to by nepsalo nesmyslnou hlášku.

Prečo ak nainštalujem antivirus a dám hodnotenie indexu systému pri konci mi vyhodí: Could not measure storage performance error failed to properly assess the disk ? Ak antivírus odinštalujem tak to pekne prejde.

Tak si nedáš pokoj s pokusmi z AV od výrobcov z radov tretích šmejdov?

Defender W10 spadá medzi TOP, so zlatou visačou na trhu medzi AV.
----------------------------------------------
Sprístupni pre Defender aj túto kontrolu pop-upíkov v PowerShell, ako Správca:

Set-MpPreference -PUAProtection 1

$Preferences = Get-MpPreference

$Preferences.PUAProtection

a tiež povoľ kontrolu v Defender na ransomware.

nedokážeš ani napsat jaký antivir, ještě jsi nezjistil že jeden výrobce dělá více verzí antivirů, není jasné proč tam vůbec cpeš nějaký zastaralý antivir.
ta věc msse by vyhovovala, jen musí být kvůli tomu zapnuté ve w7 zbytečné automatické aktualizace.

podle indexu hodnocení poznáš, jestli máš dobře nainstalované ovladače, jinak je k ničemu.