Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké RAM do PC

Zdravím, mám jistý problém. Nevím si rady jakou si mám sehnat správnou RAM. Dříve jsem si v minulosti kupoval RAM a když jsem jí do počítače vložil tak mi nešel zapnout. Zkoušel jsem jinou značku ale měl jsem stejný problém. Na internetu jsem tedy narazil, že musí být RAM kompatibilní já však jakožto absolutní lajk se v hardwarové kompatibilitě vůbec nevyzná. Samozřejmě vím, že aby mi někdo poradil tak mu musím poslat svoje parametry a to hlavně základní desku. Tady, ale nastává pravděpodobně druhý problém. Snažil jsem se zjistit jakou mám základní desku a našel jsem jen toto: Výrobce: Acer Produkt: Nitro N50-600 Verze: V:1,1 Sériové číslo: DBE0H11001813000F99100
Nevím jestli to pomůže nebo ne, jak říkám jsem v tomto lajk. Počítač mám jako hotovou sestavu, kterou můžete najít zde: https://www.alza.cz/acer-nitro-50
Děkuji za každou radu :)

To je sice pravda, ale jak říkám jsem v tom lajk a vyhledat si RAMku co mám v počítači nedokážu a radši bych se v počítači moc nechtěl hrabat co se týče manuálního zacházení. Vím, že si můžu vytáhnout tu co mám teď a jít do obchodu ale jak říkám, jsem co se týče manuální stránky dost nezručný.

Děkuji. Hele chápu, že je to otrava se bavit s někým kdo tomu nerozumím a chápu, že to pro vás mohou být banality. Ber však prosím ohled na to, že jsou lidé, kteří se s počítači opravdu nevyznají a proto vznikají stránky jako tyto. Vážím si pomoci, ale nemusíš být na mě, jak to říct, nevrlý? :-)

příště si nech poradit cpu-z, který je free a informace o ramkách ti nezamlčuje. (záložka memory, spd)
lamerské kamarády s jejich trial verzemi programů pošli do ...

edit: nákup alza, výrobce acer - to je beznadějné.
můj pesimismus neřeš, já podobně tragické dotazy radši přeskakuju.
jen když hledáš základní desku pro support/manuál, to platí u skládaček. a ukazuje to i cpu-z (záložka mainboard)
u značkových výrobců i u šrotu jako acer se místo typu základní desky vyčítá typ celého pc.

edit2: ten acer má mít "Nvidia GTX 1050 Ti" a místo ssd jen optane atrapu.
k tomu vyššímu výkonu: máš nereálná očekávání. pc není takové dělo, abys ho bůhvíjak zatěžoval. taky ta cache místo ssd jasně ukazuje na pouhou náhražku acer.
nárůst ram je sice přínos, ale v této low-end sestavě se spíš nevyužije.