Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky a procesoru bez reinstalace OS

Zdravím.
Mám v provozu už přes 10 let základní desku ASUS P7P55D-E a procesorem i5-750. Operační systém je na SSD. Funguje to, ale třeba pro Lightroom a občasný střih videa to je docela brzda.

Hypotetická úvaha - vyměním jen ZD, procesor a paměti a nechám SSD s operačním systémem bez přeinstalace. Předpokládám, že se doinstalují ovladače a bude to fungovat do doby, než bude více času a k přeinstalaci se odhodlám. Přiznám se, nechce se mi absolvovat instalaci OS a všech programů i z důvodu nedostatku času. Není to záležitost pár hodin.

Je to cesta do pekel a nebo už to někdo taky absolvoval a funguje to?

Tvoj dotaz je o probleme: Preco sa system Windows proste neda skopirovat (z CD, DVD, USB) na disk a treba ho (uz asi 25-rokov) instalovat.
Odpoved: instalacny program pri instalacii si "otuka" dany hardver a vytvara system na mieru.

Pri zmene HW za velmi podobny, to niekedy prejde bez problemov.
Ale pri razantnej zmene platformy Intel/AMD, je to blbost.