Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor nepasuje

Zdravím, obracím se na vás dotazem ohledně procesoru. Chtěl jsem do základní desky GIGABYTE F2A68HM-S1 nahradit současný procesor AMD A6 5400 za o něco výkonnější Athlon X4 840 FM2+ ale nový procesor do patice nepasuje což jde vidět i na zadní straně čipu, ačkoliv je určen do socketu FM2+. Kde je tedy problém? Tato základní deska podporuje jen určitý typ procesorů? Našel jsem, že podporuje typ APu procesorů, ale nikde není psáno, že pouze tento typ. Díky za radu.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Bohužel takto mi to bylo zasláno od pána ze Slovenska, ale k poškození nejspíš došlo při přepravě jelikož to odeslal jen v obalce s bublinkovou fólii. Pokud se piny narovnaji do použitelného úhlu pojede to ještě vůbec nebo jsem si koupil težítko? Díky chlapi

Je to ocas, takhle se posílají jabka.
Důvod proč bych bral u amd cpu jen osobní předání a u intel desky taky.
Pokud se piny narovnají a předtím byl funkční tak pojede. Teoreticky pokud zlomíš správný může to jet i bez něj /cca 200pinů je napájecích/.
Já bych si sehnal lupu se stojánkem a věnoval tomu klidně dvě tři hodiny.
Pokud to nezapadne nezkoušel bych silu, ale rovnat-pokud se pin ohne až k cpu je to v hajzlu.