Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automaticke stazeni dat z Google Spreadsheet

Ahoj,

mam zaludnou otazku - podle toho, co jsem vygooglila, to pry nejde, ale treba tu nekdo zna nejaky zpusob, jak to obejit :-)

Chtela bych si automaticky stahovat data z (ciziho) google spreadsheetu do sveho vlastniho pomoci IMPORTRANGE, jenze problem je v tom, ze ten spreadsheet je jen pro cteni, takze importrange tam nefunguje.

Vite nekdo o nejakem zpusobu, jak to obejit a ta data dostat k sobe? Zkopirovat to muzu, jenze ten spreadsheet je obcas aktualizovany, takze bych to musela jednou za cas kopirovat manualne. Sice i to by asi slo, ale preci jen, automaticky by to bylo lepsi.
Nebo je to fakt marny a resitelny jen nejak slozite pomoci nejakeho crawlera apod.?

Diky :-)

To by mozna bylo reseni, nicmene vzhledem k tomu, ze vubec netusim, jak na to, se asi budu muset spokojit s obcasnym manualnim zkopirovanim ;-)

Netusim, jak moc je tve reseni narocne, pokud je to neco, co se da splacat za par minut (ale s tim, ze to bude muset vymyslet nekdo jinej, pac ja tohle fakt nedam), tak ok, ale pokud je to slozitejsi, tak asi nema moc smysl tim zabijet cas.