Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soft na kontrolu vyťaženia siete internetu

Dobrý deň,chcem sa opýtať.Existuje nejaký soft na kontrolu vyťaženia siete internetu.Ide o to že mám net cez wifi LTE rýchlosť do 35 Mbps.Už cca 2 týždňe,rýchlosť nevystúpi nad 10 Mbps,výnimočne sa stane že nameriam 11 Mbps.Ráno okolo 4:00 - 4:30 ked stávam do práce cez wifi nameriam v pohode 35 Mbps.Proste som to odskúšal asi v 20 min odstupe ráno kým som odišiel rýchlosť v pohode cez wifi 35+- 32 Mbps.Príde určitá hodina drb 10-11 Mbps.Operátor to rieši.Kontrolujem rýchlosť a odosielam im namerané hodnoty.Následne ich kontrolujú a porovnávajú s vyťaženim liniek.Takže existuje nejaký ten soft kde si to dokážem pozrieť skontrolovať aj ja?Proste čo mi vyťažuje linku od mojej antény po vysielač,alebo ďalej,ďalej.Speedtest to asi nedokáže,či?Dikens pekný deň

Ak by si pouzival ako branu nejaky router z rodiny Mikrotikov tak ten to dokaze.
Mimo svoju siet nenamerias nic, ale podla vsetkeho problem nebude u teba...proste LTE nezvlada vacsi pocet uzivatelov a na tvoju btsku je pripojenych prilis vela ludi. LTE sa na masove rozsirenie medzi ludmi nehodi a ono to chodi dobre len v zaciatkoch vacsinou.

Ok ďakujem,takže ked je na LTE príklad 100 uživateľov všetko ok,ale akonáhle pribudne 1-2-3 ďalších príklad 500 uživateľov,už to LTE nezvláda.A čo navýšenie kapacity internetovej linky so strany internetového poskytovateľa.Ps takú rýchlosť nameriam aj cez kábel,keď sa pripojim priamo na anténu.Ja žijem v obci,ktorá má cca 2800 obyvateľov do 3000.U nás moj internet.poskytovateľ využíva len internet vzduchom....LTE,AirMax,klasický bezdrotový internet.No ale samozrejme treba brať do úvahy aj okolité mestá,obce.Pekný deň

Pozor LTE je technologia, ktoru vyuzivaju len mobilni operatori. Ak si miestny poskytovatel nazval nieco LTE je to len klasicka mikrovlnka.

Ci ti to niekde drhne mozes teoreticky otestovat tracertom, cize spusti cmd, tam napis tracert poradna.net a pozeraj jednotlive skoky, ci ti niekde nevyskakuje velmo odozva.

to je ok.
jenže domácí připojení nemá žádný vliv na to, jak tlustý kabel vede od tvého poskytovatele buď k nějakému většímu, nebo až někam do nixu.
na těch tlustých kabelech teď visí celá republika - a jak to poslední měsíc vypadá, jejich průměr možná nestačí.
tam je nejspíš problém, ne v domácnosti.

Dobrý večer,internetový poskytovateľ nič nezistil.Kontroloval trasu až k mojej anténe je všetko v poriadku.Rýchlosť stále nízka.A verím tomu keď ju ráno o 4:30 zmeriam po kábli,tj.že sa pripojim priamo na anténu bude 35 Mb/s.A čo spomínal ledni brtnik vid. lidi sedí doma na prdeli, pověšení na net. tento měsíc je dobře vidět, že infrastruktura poskytovatelů nestačí pro všechny uživatele připojené současně.Si myslím že by ma nato môj internetový poskytovateľ upozornil,alebo?Tj že teraz je viac ludí doma,tak je ten net preťažený,je zvýšená agregácia,ak to tak možem nazvať.Ale o tom by mal mať IP prehľad,alebo?Pekný večer

Ak chceš vedieť ako funguje akákoľvek sieť a to aj tá LTE, tak si postav doma testovacie pracovisko. Nepotrebuješ k tomu vôbec internet. Pripoj si na router cez wifi aspoň 5 počítačov, na jednom z nich niečo nazdielaj a na ostatných štyroch sťahuj. Uvidíš, že pri súčasnom stťahovaní na všetkých štyroch to bude o dosť pomalšie ako keď by si sťahoval len jedným počítačom. Takto funguje a je to normálne.

Nerozumiem,doma mám na wifi pripojený tablet a notebook,a cez kábel ešte jedno zariadenie.Od wifi som odpojil tablet,aj od káblu zariadenie.Zmeral som rýchlosť stále taká istá nezmenila sa.Ráno ked zmeriam rýchlosť na tablete a notebooku cez wifi nameriam 35 Mb/s.Cez deň,teraz 3.....5......6 do 10-11 Mb/s cez wifi,cez kábel to isté 3,5,8 do 10,11 Mb/s

Oki,tak prečo nechcem týmto uraziť svojho internetového poskytovateľa ma naťahuje a nepovie rovno že siet je preťažená.Lebo aj mne je to už čudné ked ráno o 4:30 ked stávam do práce nameriam rýchlosť akú mám v zmluve do 35 Mb/s,nameriam väčšinou 35+- 34...32 Mb/s,a potom ako keby uťal.Ps ten graf máš skade,ďakujem

Hned moja prva odpoved...ak by si mal na sieti ap, alebo idealne ako branu nieco postavene na MT vies tu siet plne ovladat, od osekania rychlosti uzivatelom, cez vykreslovanie grafov az pocitanie dat.
Poskytovatel ti nemusi nic oznamovat, pretoze je mu to jedno.
V zmluve nemas garantovanu rychlost, takze tvoja staznost nie je opodstatnena. Ak by si chcel garantovany net priprac si trosku viac penazi.

Ano tomu rozumiem že rýchlosť nemám garantovanú,ale čo sa píše v zmluve a čo mi aj dávnejšie povedal inter.poskytovatel tak ked som pripojený na cez kábel priamo na anténu,rýchlosť nemá klesnuť pod 21 Mb/s aj v čase špičky(to je jedno koľko je pripojených užívatelov).Jedine žeby bola nejaká porucha.

To je samozrejme blbost, co ti povedal, pretoze toto mozno platilo v rannych dobach lte, ked bunky neboli vytazene, bolo malo mobilov, dnes byva lte btska uz malokde volna.
Dopadne to tak ako pri dslke, kde kedysi mali nariadene technici na jeden uzol XY zakaznikov, ale po napojeni Magia uz na to kaslali a dsl link sli do kytek.
Zrovna riesim zapojenie zakaznika u Orange (LTE). Stoziar uz je plny, nechceli ho pripojit, ale po odprisahani, ze zakaznik nebude tahat vela dat a ze sa nebude domahat velkych ryhclosti lebo to chce na obcasne pozretie kamier zvonku to vyzera, ze sa spravi vynimka.

V zmluve sa uvádza toto,moc tomu nerozumiem: 1. Bežne dostupná rýchlosť je rýchlosť pripojenia v rozsahu 60 až 100% maximálnej prenosovej rýchlosti v závislosti od HW užívateľa, lokálnej siete užívateľa, typu a povahe dátovej komunikácie a pod.. Za stanovenie tejto rýchlosti sa považuje priemerná rýchlosť získaná ako rýchlosť nameraná v minimálne 12-tich prípadoch na vhodnom, rýchlom a dostatočne spoľahlivom dátovom zdroji počas dňa v rozostupoch min. 1 hod../ 2. Minimálna rýchlosť je dolná hranica bežne dostupnej rýchlosti, teda 60% maximálnej prenosovej rýchlosti.Ja mám rýchlosť cez wifi do 35 Mb/s.Nejak tým bodom nerozumiem bežne dostupná rýchlosť a minimálna rýchlosť.To vraj platí ked som pripojený na net káblom.

Takže je to uzavreté intern.poskytovatel všetko prekontroloval až k mojej anténe všetko je ok,je to uzavreté.Takže chápem tomu dobre,možno sa to tu už aj spomínalo.LTE internet,príklad keď je pripojených 100 užívatelov je všetko ok,nemusia ani len surfovať po nete,stačí že majú LTE.....pribudne ďaľších 1000 úžívateľov,taktiež nemusia surfovať po nete.....proste už len ten signál od vysielačov LTE k anténam LTE spôsobuje pokles rýchlosti,či?Pekný večer.

Oki,chápem rýchlosť nemám garantovanú.No a príklad že by mi tá rýchlosť klesla až na 3 Mbit/s, v špičke ani nevravím,to by tiež s tým operátor nič nerobil,ani by ho nezaujímalo?Alebo to má nejak ja neviem nastavené,že ked to už klesne viac ako má navýši kapacitu,alebo ja neviem.

jestli operátorovi neustále voláš a on ví, že s tím teď nic neudělá, respektive nechce hodně investovat, tak jen doufá, že se tě zbaví.

na druhou stranu 3mbity jsou nepoužitelné. jestli se i u vás děti válí doma a čeká je to ještě 3 měsíce, pořiď si normální připojení, případně se poptej sousedů.