Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SATA III > USB 3.0

Ahoj. v NAS mám 6TB disk a 3TB disk. Chtěl bych to nahradit za 2x 8TB disk. mám myslím RAID O (oba disky používám celková kapacita 9TB, žádná záloha).
Data bych chtěl zálohovat na nově koupený disk. Jak to udělat? vytáhnout z NAS disky, vložit tam ty nové, nechat je naformátovat na RAID 0. Poté vložit zpátky staré disky, připojit nový 8TB externě přes USB, nechat tam vše přetáhnout, následně vložit do NAS a je hotovo?

Nebude tam problém, že NAS bude požadovat oba disky připojit externě, aby měl dobře RAID?
Jak připojit disk externě? např. tento seagate-ironwolf-8tb-d5710068.htm. Vidím redukce SATA III > USB 3.0, ale nenašel jsem takovou, která by měla připojení i do elektřiny a bez toho to nepůjde.
Je-li má teorie nesprávná, jak jinak zazálohovat NAS aniž bych musel koupit nějaký další HDD?

máš jbod = kapacity disků přidané k sobě. nechrání proti žádnému výpadku.
raid0 = taky jediný společný prostor, ale data se zapisují střídavě na oba disky, rychlejší zápis a hlavně čtení. taky nechrání.
ten tvůj postup nedává smysl / přes usb stejně nefunguje.
zapomněl jsi napsat, jak je současné uspořádání v nasce plné. nevidím, kam by šlo zálohovat (pokud nemáš cloud 10tb).

Bud si pujcit disk nebo stejnou / podobnou nas bez toho to vymyslet nejde.
Jo jeste postup pripojit disky do pc, pustit sw na o novu tipnout ktery je prvni a velikost stripu a obnovovat na nas v kterým budes mit oba nove disky.