Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupit seagate enterprise

Není moc velký overkill si koupit tyto disky? Na běžné používání, do nas. Seagate Self-Encrypting 4KN (SED) models ST6000NM0165 Je to EXOS?

Napříkald zda nemají příliš velkou spotřebu, hlučnost, dobu náběhu, nebo nativní 4K sektory... nebo njaká zrada v kompatibilitě?

https://www.seagate.com/files/www-content/product-content/enterprise-hdd-fam/enterprise-capacity-3-5-hdd/constellation-es-4/en-us/docs/100780701g.pdf

Ja s nimy zkusenosr nemám. Je to na bezne pouziti v Nas nebo na bezne pouziti + do nas?
V beznych Nas pripojenych 1tb lan se flakaji i 5400 disky.
Disky 7200 jsou trochu hlucnejsi a rychlejsi.
V datashetu mas modely s 512 i 4096 sektorem.
Chces je vzit kvuli zaruce?
Nebo sifrovani? Nevim jak to funguje jestli to nas dokaze aktivovat. To chce zjistit u vyrobce nss.