Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zapnout

Dobrý den. Mám dotaz. Chtěl jsem vyčistit PC od prachu .tak jsem vyndal kabely z vnitřku ale já blbec jsem zapomněl kam je zapojit a teď mi nejde zapnout PC. Pošlu fotku vnitřku PC jestli se v tom někdo vyzná. Byl bych rád za pomoc. Děkuju

Pokud nejsi Herkules, tak se splést moc nemůžeš. Dávej si hlavně pozor na ATX12V konektor (4- nebo 8-pin) a PCIe 12V konektor (6- nebo 8-pin). Oba mají navzájem prohozené 12V a GND dráty, ale taky mají klíčované konektory - nicméně siláky tohle nezastaví.

dokážeš na mobilu nastavit normální velikost obrazu, 3-4mpx?

máš zapojený 4pin kabel u procesoru?
máš zapojený 6-8pin do grafiky?
víš vůbec co máš za základní desku? je to na ní největším písmem.
máš manuál od základní desky? když ne, dokážeš ho najít v supportu u výrobce desky? funguje vám doma google?

Stáhni si z webu výrobce manuál, tam máš vše popsané. Hlavně je potřeba správně zapojit kablík PWR, ten je od zapínacího tlačítka na bedně. Pak tam ještě budeš mít PWR_LED, HDD_LED, RESET, a podobně, vše je nakresleno v tom manuálu.

Nechápu, proč jsi kvůli vyfoukání prachu všechno odpojoval?! Nebo sis to měl předem vyfotit, ne až teď.