Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acer ntb nechce bootovat

Ahojte, dostal sa mi do rúk starší NTB Acer Aspire E1 s tym, ze je v ňom w8 so zabudnutym heslom s poziadavkou zachrániť dáta a dat tam nejaky použiteľný systém.
Zapol som to a bol tam W10 (zrejme upg z W8), nechcelo sa mi laborovat s resetom hesla, tak som vybral HDD a vykopiroval data v druhom Pc.
Vrátil som disk do NTB a tá vec nechce nabootovat. Ani do povodneho W10 na hdd, ani cd s linuxom, ani bootovacie usb s W10.
Plus je tam zapnúty nejaky fastboot, takže sa neviem dostať ani do biosu, môžem si len meniť poradie bootovacich jednotiek.
Nejaká rada?
Vopred vďaka

To mám, funkčné, odskúšané ,na inom Pc funguje.
Končím s hlaskou: default boot device missing or boot failed. Insert recovery médiá and hit any key. Nechce to bootnut z ničoho ? chcel by som dať BIOS do defaultu, ale neviem sa do neho dostat, nejak zrušiť ten fastboot? Nevidím ani post vypis

Ja ju vidím, vidím aj HDD, ale skratka to nenabootuje. Pristúpi na flashku (preblikne LED ) a späť na rovnakú hlášku. Ak dám boot z cd, medium roztočí a som späť na hlaške ?

Druhé Pc z usb aj toho starého cd bez problémov nabootuje

Slãvim uspech ?
Pod ľavym RAM slotom sú piny označené RTCRST#. Zresetuje to bios, inštalácia už beží.
Aj ked sa bojim, že s W10 to bude nepouzitelne, Celeron a 2G ram. Skúsim potom nejaké odľahčené lin distro.

Ďakujem všetkým za nápady a vás čas. Pekný večer