Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý notebook při extrahování velkých souborů přes WinRAR

Právě extrahuji soubor co má asi 140 GB, a i když jsem už na 46 %, tak je notebook při extrakci šíleně pomalý. Má smysl do budoucna přejít na 7zip nebo nějaký jiný program? Notebook je poměrně nový, ale není nějak extra výkonný, takže to určitě bude hlavně tím, ale i tak mě zajímá, jestli náhodou nepoužívám ten nejpomalejší program na extrahovaní.

7-zip můžeš zkusit hned, je zdarma.Ale myslím, že rychlost extrahování bude +- stejná.U takhle velkého archivu bych se ale spíš bál,že dojde k nějaké chybě při komprimaci nebo extrakci a nějaká data se ztratí nebo poškodí.To nejde dávat do menších celků?A komprimovat videa,fotky nebo mp3 nemá moc smysl, místo se tím nezíská a pro zálohy je to taky rizikové.

Winrarhnůj se zbavit, 7zip je zdarma a plně funkční

co se týče rychlosti , není nic jednoduššího než se podívat na vytížení procesoru a sledovat vytížení. Je možné, že zjistíš, že 7zip využije všechna jádra, zatímco jiný program jen jedno.
za další - vyplatí se zjistit zda je bottleneck disk. nebo cpu.

Další bolístka a to buhužel má 7zip, nějak dementně řeší souborové operace že se snaží využívat adresář %TEMP%, to zase někdo usoudil, že je to prima nápad.