Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem na jednom PC 2 windowsy 7 a premenovať.

Prosím pekne . Na jednom počítači mám nainštalované dva WINDOWS 7. Jeden je ultimate a jeden je enterprise. Nejako sa mi podarilo prestaviť aby mi pri načítavaní ponúklo výber windowsu len na 2 sekundy . Ale obidva majú napísané WINDOWS 7. A nevieme ktorý je ktorý . Rád by som premenoval jeden na WIN 7 Marcelov a druhý na WIN 7 Vojtov poradte mi ako sa to robí.

Ďakujem

Ďakujem host -ovi
prekladám:

ako môžem upraviť názov OS v správcovi zavádzania systému s viacerými systémami
Pred W7 som bol schopný editovať súbor boot.ini, aby som uľahčil identifikáciu rôznych oddielov. Od aktualizácie som nezistil, ako upravovať súbor manažéra zavádzania systému W7
Toto vlákno je zamknuté. Môžete sledovať otázku alebo hlasovať ako užitočnú, na túto tému však nemôžete odpovedať.

Info o otázke
Naposledy aktualizované 18. apríla 2020 Zobrazení 49 610 Vzťahuje sa na:
windows

Windows 7 / Výkon a zlyhania systému

Odpoveď Odpoveď
Syed N

Ahoj Eiilsco,

Môžete postupovať podľa nižšie uvedených krokov.

a. Spustite operačný systém (napr. Windows 7), ktorý chcete zmeniť názov na obrazovke Windows Boot Manager.

b. Kliknite na tlačidlo Štart a do vyhľadávacieho poľa začatia zadajte príkaz cmd. V zozname programov kliknite pravým tlačidlom myši na cmd a vyberte Spustiť ako správca.

c. Do príkazového riadka napíšte bcdedit a stlačte kláves enter.
POZNÁMKA: Toto vám umožní zistiť, aký je názov operačného systému {current}. Bude to operačný systém, v ktorom sa práve nachádzate (napr. Windows 7).

d. Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves enter.
bcdedit / set {current} Popis "meno, ktoré chcete"

e. Do príkazového riadka so zvýšeným príkazom napíšte bcdedit a stlačte kláves enter.
POZNÁMKA: Toto vám umožní vidieť a overiť nový názov operačného systému {current}.

Viac informácií nájdete na nasledujúcom odkaze.

Naučte sa príkazy na prezeranie a správu konfiguračných údajov bootovania v systéme Windows 7

Najprv je nutné zmeniť čas na rozmyslenie si voľby konkrétneho OS šípkami na klávesnici, od cca 3 po 30 sec. Aby sa po BIos objavila možnosť výberu. Lebo 2sec. sú málo, obrazovka preskočí tento limit.

msconfig.exe v príkazovom riadku alebo okno: Štart - Spustiť, vyber hodnotu v msconfig.exe na 6 (šesť) sec.

cmd.exe sa musí myšou otvoriť, ako Správca!!!

Pre teba bude hlavný problém zistiť CLSID identifikátor konkrétneho W7 v prípade dualboot 2 x W7, ktorý nabehne ako prvý.

Preto najprv spusti systém, ktorý po časovom limite automaticky nabehne ako primárny. Ak naskočí prvý napríklad W7 Enterprise, teda Marcelov, do čierneho okna príkazového riadku cmd.exe, ako Správca, zadaj:

bcdedit /set description "W7_Marcelov"

Druhý, sekundárny z dvojice W7, premenuj na:

bcdedit /set description "W7_Vojtov"

Zmena poradí bootu dvoch systémov sa robí v msconfig.exe, detto aj zmena prístupového času určeného na výber šipkami na klávesnici.