Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém: Chrome ukládá Downloady určená na jiný disk nejdřív do cache

Štve mě u prohlížeče Chrome jeden neduh, když si chci stáhnout soubor, Uložit jako, ono to začne zapisovat do cache adresáře v profilu (%APPDATA%\Local\Chromium\Deafult\Cache , ~/.cache/local/chrome/cache ) . Místo toho, aby to rovnou psalo do cílového umístění (což je jiný fyzický disk momentálně)...

Jak tomu zabránit? Kromě toho, že nechci write amplification, tak mi to ukusuje místo na kořenovém disku.

Samozřejmě mohu si odchytit link na download v konzoli a provést stahování přes wget, ale chci aby přímo

Taky by mě zajímalo, proč se to děje, protože běžně chromu ukládá rovnou do destinace s dočasnou příponou .crdownload. nepřišel jsem na to čím to, že teď to dělá tyhle vylomeniny

Dokonce i po stažení souboru, kdy ho to zkopíruje, tam původní zůstane, (Ale tato informace váhu problému nijak nemění)

Nijako, je to normalne spravanie, pretoze to tak robi kazdy program...vzdy ide o tmp file a az na konci, ked spravi crc sucet a "vytvori" sa skutocny subor. Cache ma samozrejme kopec vyhod, od prace s pamatou az po pokracovanie v prerusenom stahovani a pod.
Ak ti vadi ukusovanie miesta zmen nastavenie cache.

Ale na jiném pc Chromium ukládá normálně hned do cílového umístění. Nemůže to být třeba určené dalšími faktory (velikost souboru, typ) nebo způsobem vyvolání a obsluhou stahování (myslím teď jak v oprávnění stránek chromium má Povolit automatická stahování nebo ne. Ale Automatické stahování mám Zeptat se (výchozí))