Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod xp z intel na amd platformu

Kedze som lenivy a nemam moc rad nove veci, no scipnuta baterka ma prinutila riesit migraciu celeho systemu zo stareho na novy nb. Po uspesnom sklonovani disku sa na moje velke prekvapenie sa xp rozbehli aspon v nudzovom rezime (popytal ovladace z cd) a tam v pohode bezi. Bohuzial nebezi v klasickom rezime a kvoli roznym blue a green (to je novinka?) screenom.
Pokial niekto uz migroval z celerona na turiona a uspesne mozno mi poradi kde by mohla byt chyba.
Bohuzial instalacne cd neponuka opravu systemu (co mi je divne lebo v konzole zotavenia ho najde) a hlavne neviem akym prepinacom sa zastavuje automaticke restartovanie po zlyhani bootovania.
Nepomohlo ani fixboot ani chkdsk a v nudzaku mi hlasi uz len jedno nezname usb zariadenie. Zvysok vyzera ze uz pomohli ovladace z cd (blahorecim Asusu,ze priklada ovladace pre XP).

... napada ma skusit napr.
a) v pridat ubrat programy odinstaluj vsetky stare ovladace / aplikacie k HW (grafike apod)
b) v spravcovi zariadeni si daj zobrazit aj skryte zariadenia, a stare komponenty (staru grafiku apod) deletni, skus deletnut aj IDE/SATA radice.
c) preinstalit to z instalacneho CD (skusit len "opravit instalaciu", mozno ti ostanu nainstalovane programy bez ujmy na zdravi)

P.S. a daj vediet aky je tam bluescreen...

Když měním základní desku a windows ještě najedou tak před výměnou použiju fígl z cdr.cz kde byl článek o inacesible boot device. Jsou to soubory + zápis do registrů, kdybys to tam nenašel pošlu ti to až budu v práci. Sou ale případy kdy ostrouhám naposledy výměna desky z PIII na dvoujádro amd s čipsetem nforce.
edit 3687

obecně stačí provést opravnou reinstalaci (tj. zvolit Instalace WinXP a následně instalátor zaštrachá na HDD a vyplivne, že našel existující instanci WinXP a optá se, zda ji má opravit, nebo zda se má instalovat načisto.

Takto jsem přemigroval několik zcela odlišných desek (změna výrobce CPU není až takový problém, jako změna čipsetu), např. z VIA na nForce2

Postup dle CDR jistě funguje také, ale je trochu kostrbatější a hlavně předpokládá nějakou tu akci ještě před započetím vlastní migrace, tedy provést ji na původním stroji.

Pisal som predsa vyssie, ze instalator neponukne preinstalaciu lebo nenajde prechadzajucu verziu windows. Pritom ked vojdem do konzoly tak sa ma spyta, ktory win chcem opravovat (je tam 1 preto volim 1) vypyta admin heslo a som v konzole. Toto mi je divne.
Inak v event logu som nasiel chyby load to failed fips processor a truecrypt. Odstranil som truecrypt a jeho oddiely a odobral procesory v spravcovi (ide o dvojadro). Uz riesim len ten fips. Zatial bezuspesne.

No ked si ma uz do toho dotlacil tak ti to musim povedat....je to moje "testovacie" cd;o)).
Edit: Ale nemyslim si, ze pouzitim originalneho cd by sa nieco zmenilo. Navyse som si teraz po mojich zasahoch uz vsimol ze ani konzola uz nevidi dany system...na noc asi spravim este raz sklonovanie disku a hned skusim repair systemu.

ono totiž jde o to, že "neoriginální" inst. CD může být OEM dodavatelem modifikováno (např. předaktivace, vypnutí recovery konzoly, nebo právě automatická reinstalace dle nastavení výrobce), takže je možné, že obnovu (reinstalaci) prostě to CD nikdy nenabídne, protože je disablovaná (už jsem to několikrát viděl)