Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit disk HDD

Na disku E: jsou data která nechci mazat. 2TB. Při otevření jakéhokoli adresáře hlásí, že je poškozen koš na jednotce E: a ptá se jestli ho chci vysypat. Po odsouhlasení se dá adresář otevřít. To je při každém zapnutí PC. Pomůže chkdsk? a jak ho spustit ve Win 10. Dík za radu.

Komplet kontrola skrížených sektorov a voľných sektorov s ich opravou na disku E:\ sa robí príkazmi s týmito písmenami, kde /x za lomítkom najprv správne odpojí disk aby sa nezapisovali a nečítali metadáta, /f zistí pošahané sektory a /r opraví sektory a na záver kontrola vyčistí logy.

chkdsk E: /x /f /r /v /b

zadáš tento okopčený text do príkazového riadku (cmd.exe), spustený ako Správca.

S diskom sa nedá pracovať, lebo je odpojený, doba úplnej kontroly cca 50 minút.

na disku E: smaž v kořenové složce složku $RECYCLE.BIN - pozor, je skrytá - v Průzkumníku si musíš nastavit zobrazování skrytých a systémových složek, maž pomocí Shift+Del.

Systém ji při nejbližší příležitosti vytvoří sám, se správnými právy.

Pokud nevíš jak smazat, tak nejrychlejší cesta vede přes:

Start - vyhledej "cmd" - klikni na ikonu Příkazové řádky pravou myší a zvol spustit jako správce. Do "černého" okna, které se objeví napiš

rmdir /q /s e:\$recycle.bin

a odklepni enterem.