Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX 1650 Super nebo RX 5500 XT

Po dlouhé době potřebuji vyměnit grafiku.

soupeří jsou tito
GTX 1650 Super nebo RX 5500 XT

Co se týče parametrů mám vše zjištěno. Potřebuji akorát takový ten poslední mini argument kterou.

Pro mne je důležité aby grafika byla opravdu tichá a nežrala moc proud.
Náročné hry nehraji skoro vůbec, většinou času sedím ve wowku které není nijak náročné a grafiku neslyším vůbec (detaily mám na 0 :). (GTX 760)

GTX 1650 Super nebo RX 5500 XT

U té ATI pak asi verzi s 8GB RAM.

je to IMHO úplně jedno, ty karty jsou +/- srovnatelné.

GTX má výhodu mírně (edit: ale opravdu MÍRNĚ - a to kvůli větší RAM) nižší spotřeby, RX zase více paměti a IMHO za stejný poměr cena/výkon jako u GTX dostaneš nejlepší prémiovku s 8GB - Sapphire Nitro.

https://www.computerbase.de/thema/grafikkarte/rangliste/#diagramm-performancerating-1920-1080

Za mě platí, že 4GB je dnes už jednoznačně málo a i tyhle základní herní grafiky budou v náročnějších hrách, kde by jinak výkonem ještě byly obstály, limitovány pamětí (to se projevuje nikoli v průměrných FPS, ale v tom, že hra čas od času zaškubne). Pokud ale hraješ jen WoW, tak je to víceméně jedno.

[113988.png]