Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zyxel GS 1200 v sieti

Z hapac2 z jedneho eth portu mam kabel do zyxel gs 1200-5. Ten mam nastaveny na IP 192.168.1.5, 255.255.255.0, gw 192.168.1.1 (hapac2), dhcp klient - disable. Na mikrotiku mam nastavenu staticku ip 192.168.1.5 na mac adresu Zyxelu. Sice ked sa pripojim tak vsetko funguje, ale na MKT nevidim nic , teda v leases nevidim zeby mu naozaj tuto adresu pridelil - stale je waiting, a v queue list tak isto nevidim zeby narataval nejake dataup/down . . . pingat pinga . . . cez nastavenu IP sa nanho cez web dostanem . . . Kde moze byt co zle?

Řešení:

To myslis vazne? Ako moze MT pridelit IP, ked o nu nikto nepoziada;o)?
Za DU nastudovat ako funguje pridelovanie IP adries cez DHCP.

Ten mam nastaveny na IP 192.168.1.5, 255.255.255.0, gw 192.168.1.1 (hapac2), dhcp klient - disable.

to jsme se zase pobavili...

edit: to mi připomnělo jeden fór:

Baví se dvě osmnáctky:
- Dala jsem mu kopačky.
- A co on na to?
- Normálně mě opustil.
- No tohle!? Co si to dovoluje!

edit2: jsem ten fór nedopsal... :-D