Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivir

Ahoj, pokud mam zavirovany externi disk a pichnu ho do PC s placenym antivirem, hadam ze ho pc rozpozna, ale zajima me zda jej i smaze z toho disku a disk pak bude uz cisty? Abych jej mohl pak pripojit k cistymu pc

Tak ten disk formátuj ne, antivir ti fakt disk nevyčistí kompletně od virů jako něco to umí ale takovej zázrak to není, ten jen umí omezovat uživatele PC a rozpoznávat kody který něco spouštěj a nemusej to bejt viry.
To ze neco neco stoji neznamena ze to má nějakou realnou hodnotu...

tak když víš, že na disku je vir, normální člověk se u externího disku podívá na x:\autorun.inf - cvičně velikost, obsah.

1. uživatelé průzkumníka ho neumí zobrazit
2. když jim někdo viditelnost nastaví, podívají se na něj tak, že ho rovnou spustí :-?
3. ve windows vůbec nemá=nesmí být povolený autoplay (autorun) z žádného média

pak je dokonce možné vykopírovat obsah z takového disku, aniž bych stáhnul nebo jako trotl spouštěl ten vir.

Platený AV každý malicious, škodnú z radov amerického, imperiaľistického, dekadentného buržuja záporáka rozpozná a bez milosti v zárodku zničí, od toho je tam, hlboko v systéme nainštalovaný a posadaný. Nepřátelé neprojdou, ku předu levá, zpátky ni krok.

Ak máš predsa len obavy o svoj čistý operačný systém, je tu moja múúdra rada, ktorá znie takto:

Vyrob si na fleške bútovacie médium s nejakým AV typu SysRescue z ISO, napríklad Dr.Web live cd, vyrobený cestou Yumi, reštartuj PC, zasuň flešku, zasuň externý hdd a vykonaj pri uspatom OS hĺbkovú kontrolu dát na externom hdd z flešky týmto AV priamo z RAM. Hustýyy.

Okrem Dr.Web ISO live je tu ISO Eset Sysrescue, Kaspersky Sysrescue, Bitdefender...

pomocí obrázků lze přenášet skrytá data, ale není to vir, není schopné to spouštět další příkazy.
asi by šlo stejnou věc dělat s videem, jen kdo by se s tím namáhal, když jsou k dispozici ty obrázky.

jiný případ je s dokumenty, které podporují makra (office) nebo javacript (pdf) a jejich zpracující program s tím počítá. tyto možnosti jdou jak využít, tak i zneužít.
ale jestli máš informaci, že na tom disku byl vir, nebude to tento případ.

místo dotazů na teoretické "co kdyby" mě zajímá: pokud ten hdd sloužil jako externí, zkontroloval jsi existenci autoruns.inf?
kdyby tam náhodou byl, umíš ho jakkoliv prohlédnout místo spuštění?