Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win 10 reg souboru spuštění (ohledně DNS serveru/sítě)

Dobrý den,

Měl bych dotaz zda někdo umí napsat příkaz aby se takto nastavila čísla (viz: foto "1") koukal jsem na návody na youtube jak zrychlit internet a bylo tam že změnili základ těch DNS serveru z obou 0.0.0.0 na to, jak to máte na fotce. foto "1" pak jsem již také nastavil v routeru "TP Link" (Viz foto "2") tam také bylo vše na 0.0.0.0 po uložení daných číslic, jsem restartoval router a teď mi to přijde i rychlejší. Jde mi o to že to má prý zrychlit údajně internet.. netuším co je na tom pravdy.. zkoušel jsem měřit rychlost přes stránku "www.speedtest.net" a vypadalo to vskutku dobře.

Moje otázka tedy zní, umíte napsat příkaz v Reg - (foto "3" soubor jak vypadá) abych prostě ho otevřel spustil to, jen potvrdil a uložilo se to, na ty dané čísla místo těch 0.0.0.0 ?

Další moje otázka: vyplatí se to nastavovat? či to může po delší době způsobit zvýšení pingu, či kolísání uploadu/downloadu

Předem děkuji za vaše odpovědi. :)

loading...

Vraci, zobrazuje ti index 15, takze :

set-DnsClientServerAddress -InterfaceIndex 15 -ServerAddresses ("1.1.1.1","1.0.0.1")

Pak jen spustím a mělo byt o být?

Ano. Nastaveni pro tvou sit LAN (15) bude DNS nastaveno primary na : 1.1.1.1 a sec na: 1.0.0.1
Powershel musis spustit jako spravce.

em restartoval router a teď mi to přijde i rychlejší

PS: Nebylo by naskodu, jestli se ti rychle zasira DNS ho sem tam trochu procistit s:

ipconfig /flushdns

takže jak jsem vám napsal zda to má nějaký účinek to co jsem chtěl a požadoval od vás.

V podstate ti to napsal Pan Brtnik nize. Muze to mit dopad na latency, ping, na rychlost Up/Down stahovani je to nepodstatné.
Mé DNS poskytovatele bylo docela pomalé, proto jsem presel na CloudFlare, DNS Google (8.8.8.8) nechci. Ted mam pristup na nekteré stranky podstatne kratsi je to od poskytovatele k poskytovateli, me to kuprikladu pomohlo.
(Existuji DNS benchmarks, testy, muzes porovnavat) https://www.grc.com/dns/benchmark.htm :
[89859-dns-bench-png]